Chinese beurzen dalen, Tokio gesloten vanwege een feestdag
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in China lieten maandag verliezen zien na het sterke herstel van afgelopen week. Beleggers verwerkten het besluit van de Chinese centrale bank om de belangrijkste rentetarieven ongewijzigd te laten. Verder ging de aandacht uit naar de maatregelen van de Chinese autoriteiten om de opmars van het coronavirus in het land in te dammen. De handel verliep relatief rustig aangezien de belangrijke financiële markten in Japan gesloten bleven vanwege een nationale feestdag.
In de Chinese miljoenenstad Jilin, in de gelijknamige provincie die aan Noord-Korea grenst, is een lockdown afgekondigd. In het nog grotere Changchun, waar de bevolking al eerder binnen moest blijven, zijn de coronamaatregelen weer aangescherpt. Ook sluit het Disney Resort in Shanghai vanaf maandag tot nader order de deuren.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de min. De Volksbank van China hield de rentetarieven voor leningen met looptijden van een en vijf jaar onveranderd op respectievelijk 3,7 procent en 4,6 procent. Het besluit was conform verwachting. Kenners verwachten wel dat de centrale bank de komende maanden meer maatregelen zal nemen om de economische groei aan te jagen, die onder druk staat door de strengere coronamaatregelen in het land.
De Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,2 procent en leverde daarmee een eerdere winst weer in. Beleggers verwerkten het nieuws dat het plan om de bevolking van de stad massaal te testen op corona is opgeschort. Ook kondigde het bestuur van Hongkong aan dat de coronabeperkingen in april worden versoepeld. Zo wordt onder meer het vliegverbod naar negen landen, waaronder de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, per 1 april opgeheven. Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific won ruim 2 procent op dat nieuws.
De All Ordinaries in Sydney daalde 0,2 procent. De Brits-Australische mijnbouwgroep Rio Tinto noteerde vrijwel vlak na het nieuws dat Australië de export van aluminiumoxide, ook bekend onder de naam aluinaarde of alumina, naar Rusland heeft verboden vanwege de Russische invasie in Oekraïne. Aluminiumoxide wordt gebruikt voor de productie van aluminium. De prijs van aluminium steeg op de Londense metalenbeurs met bijna 5 procent.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
4 uur geleden