Chinese beurzen dalen, Tokio gesloten vanwege een feestdag
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in China lieten maandag verliezen zien na het sterke herstel van afgelopen week. Beleggers verwerkten het besluit van de Chinese centrale bank om de belangrijkste rentetarieven ongewijzigd te laten. Verder ging de aandacht uit naar de maatregelen van de Chinese autoriteiten om de opmars van het coronavirus in het land in te dammen. De handel verliep relatief rustig aangezien de belangrijke financiële markten in Japan gesloten bleven vanwege een nationale feestdag.
In de Chinese miljoenenstad Jilin, in de gelijknamige provincie die aan Noord-Korea grenst, is een lockdown afgekondigd. In het nog grotere Changchun, waar de bevolking al eerder binnen moest blijven, zijn de coronamaatregelen weer aangescherpt. Ook sluit het Disney Resort in Shanghai vanaf maandag tot nader order de deuren.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de min. De Volksbank van China hield de rentetarieven voor leningen met looptijden van een en vijf jaar onveranderd op respectievelijk 3,7 procent en 4,6 procent. Het besluit was conform verwachting. Kenners verwachten wel dat de centrale bank de komende maanden meer maatregelen zal nemen om de economische groei aan te jagen, die onder druk staat door de strengere coronamaatregelen in het land.
De Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,2 procent en leverde daarmee een eerdere winst weer in. Beleggers verwerkten het nieuws dat het plan om de bevolking van de stad massaal te testen op corona is opgeschort. Ook kondigde het bestuur van Hongkong aan dat de coronabeperkingen in april worden versoepeld. Zo wordt onder meer het vliegverbod naar negen landen, waaronder de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, per 1 april opgeheven. Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific won ruim 2 procent op dat nieuws.
De All Ordinaries in Sydney daalde 0,2 procent. De Brits-Australische mijnbouwgroep Rio Tinto noteerde vrijwel vlak na het nieuws dat Australië de export van aluminiumoxide, ook bekend onder de naam aluinaarde of alumina, naar Rusland heeft verboden vanwege de Russische invasie in Oekraïne. Aluminiumoxide wordt gebruikt voor de productie van aluminium. De prijs van aluminium steeg op de Londense metalenbeurs met bijna 5 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
20 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
21 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
23 uur geleden