Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beurzen dalen, Tokio gesloten vanwege een feestdag

Chinese beurzen dalen, Tokio gesloten vanwege een feestdag

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in China lieten maandag verliezen zien na het sterke herstel van afgelopen week. Beleggers verwerkten het besluit van de Chinese centrale bank om de belangrijkste rentetarieven ongewijzigd te laten. Verder ging de aandacht uit naar de maatregelen van de Chinese autoriteiten om de opmars van het coronavirus in het land in te dammen. De handel verliep relatief rustig aangezien de belangrijke financiële markten in Japan gesloten bleven vanwege een nationale feestdag.

In de Chinese miljoenenstad Jilin, in de gelijknamige provincie die aan Noord-Korea grenst, is een lockdown afgekondigd. In het nog grotere Changchun, waar de bevolking al eerder binnen moest blijven, zijn de coronamaatregelen weer aangescherpt. Ook sluit het Disney Resort in Shanghai vanaf maandag tot nader order de deuren.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de min. De Volksbank van China hield de rentetarieven voor leningen met looptijden van een en vijf jaar onveranderd op respectievelijk 3,7 procent en 4,6 procent. Het besluit was conform verwachting. Kenners verwachten wel dat de centrale bank de komende maanden meer maatregelen zal nemen om de economische groei aan te jagen, die onder druk staat door de strengere coronamaatregelen in het land.

De Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,2 procent en leverde daarmee een eerdere winst weer in. Beleggers verwerkten het nieuws dat het plan om de bevolking van de stad massaal te testen op corona is opgeschort. Ook kondigde het bestuur van Hongkong aan dat de coronabeperkingen in april worden versoepeld. Zo wordt onder meer het vliegverbod naar negen landen, waaronder de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, per 1 april opgeheven. Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific won ruim 2 procent op dat nieuws.

De All Ordinaries in Sydney daalde 0,2 procent. De Brits-Australische mijnbouwgroep Rio Tinto noteerde vrijwel vlak na het nieuws dat Australië de export van aluminiumoxide, ook bekend onder de naam aluinaarde of alumina, naar Rusland heeft verboden vanwege de Russische invasie in Oekraïne. Aluminiumoxide wordt gebruikt voor de productie van aluminium. De prijs van aluminium steeg op de Londense metalenbeurs met bijna 5 procent.

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

7 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

8 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

8 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

10 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

10 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

11 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

12 uur geleden