Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beurzen dalen na nieuwe krimp industrie

Chinese beurzen dalen na nieuwe krimp industrie

TOKIO (ANP) - De beurzen in Hongkong en Shanghai koersen woensdag lager. Uit een cijfer van marktonderzoeker Markit kwam naar voren dat de bedrijvigheid van de Chinese industrie in mei opnieuw daalde. Wel was de afname minder sterk dan de vorige maand. Oorzaak van de daling is nog altijd de coronalockdowns in China, al zijn er inmiddels versoepelingen doorgevoerd, met name in Shanghai.

De Markit-peiling betreft alleen de private sector in China. Een officieel cijfer van de Chinese overheid, waarbij ook de grote staatsbedrijven zijn meegenomen, kwam dinsdag al naar buiten. Daar werd een zeer kleine daling van de bedrijvigheid gemeten en de meting was ook positiever dan verwacht.

De Hang Seng-index in Shanghai stond tussentijds 0,7 procent in de min. De beurs in Shanghai leverde 0,5 procent in. In Zuid-Korea was de Kospi gesloten. De Koreaanse export groeide afgelopen maand sneller dan verwacht. In Japan ging de beurs omhoog. De Nikkei-index in Tokio eindigde 0,7 procent in de plus.

De All Ordinaries in Sydney steeg ook en wel met 0,3 procent. De economie van Australië groeide in het eerste kwartaal met 0,8 procent ten opzichte van de laatste drie maanden van vorig jaar. Dat was veel minder snel dan de 3,6 procent groei van eind 2021, maar betekent doorberekend naar een heel jaar nog altijd een respectabele groei van ruim 3 procent.

Meer uit Financieel

Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

1 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

3 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

4 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

5 uur geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

6 uur geleden