Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beurzen dalen door winstnemingen in techsector

Chinese beurzen dalen door winstnemingen in techsector

HONGKONG (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen gingen dinsdag licht omlaag. Beleggers deden het rustig aan en namen wat winst na de recente sterke rally die volgde op het optimisme over de heropening van de Chinese economie. Vooral de grote Chinese techaandelen lieten verliezen zien na de forse koerswinsten sinds het begin van het nieuwe jaar.

Het Chinese webwinkelconcern Alibaba, dat maandag nog zo'n 7 procent won, zakte 0,7 procent en concurrent JD.com daalde 0,1 procent. Ook internet- en gamebedrijf Tencent en maaltijdbezorger Meituan verloren terrein en werden 0,4 en 1,6 procent lager gezet. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 0,2 procent in de min. Maandag bereikte de index nog het hoogste niveau in zes maanden tijd. De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent.

De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De Kospi in Seoul klom 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney leverde 0,3 procent in. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, maakte de Nikkei een inhaalslag en sloot 0,8 procent hoger.

SoftBank

SoftBank dikte ruim 2 procent aan. De Britse zakenkrant Financial Times meldde dat de Britse premier Rishi Sunak de pogingen om de Japanse techinvesteerder te overtuigen om de chipontwikkelaar Arm naar de Londense beurs te brengen, nieuw leven heeft ingeblazen. Vorig jaar pauzeerde SoftBank zijn plannen voor een beursgang van Arm in Londen vanwege de politieke onzekerheid in het Verenigd Koninkrijk.

Op macro-economisch gebied bleek daarnaast dat de bestedingen van huishoudens in Japan in november met 1,2 procent zijn gedaald ten opzichte van vorig jaar. Tevens werd bekendgemaakt dat de consumentenprijzen, exclusief de sterk schommelende prijzen voor verse voedingsproducten, in Tokio in december met 4 procent zijn gestegen. Dat was de sterkste prijsstijging sinds 1982.

Meer uit Financieel

Volvo Cars schrapt 2500 extra banen door zwakke verkoop in China

GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars is van plan nog eens 2500 banen te schrappen door de verslechterende marktomstandigheden. De Zweedse autofabrikant kampt met een scherpe daling van de verkoop in China en importheffingen in de Verenigde Staten. Begin oktober trok het bedrijf al zijn verwachtingen voor het hele jaar in.

48 minuten geleden
Verlichtingsbedrijf Signify boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify heeft in het derde kwartaal een hogere winst behaald op een lagere omzet. Vooral verlichtingssystemen voor de particuliere markt verkochten minder goed. Door ingrepen om de kosten te drukken en de gemiddelde verkoopprijzen te verhogen, nam de winstgevendheid toe, stelt topman As Tempelman. Daarnaast werd Signify geholpen door een meevaller bij het terugkrijgen van importheffingen in de Verenigde Staten.

50 minuten geleden
Flinke verliezen op Wall Street door hernieuwde AI-zorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.

10 uur geleden
NCSC onderzoekt eerste signalen van misbruik kwetsbaarheden PHP

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.

11 uur geleden
Moderna raakt kwart beurswaarde kwijt door mogelijk datalek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.

12 uur geleden
EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

SOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.

12 uur geleden
Verkoop Gucci valt tegen, L'Oréal groeit wel hard

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.

13 uur geleden