Chinese beurzen dalen door winstnemingen in techsector
HONGKONG (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen gingen dinsdag licht omlaag. Beleggers deden het rustig aan en namen wat winst na de recente sterke rally die volgde op het optimisme over de heropening van de Chinese economie. Vooral de grote Chinese techaandelen lieten verliezen zien na de forse koerswinsten sinds het begin van het nieuwe jaar.
Het Chinese webwinkelconcern Alibaba, dat maandag nog zo'n 7 procent won, zakte 0,7 procent en concurrent JD.com daalde 0,1 procent. Ook internet- en gamebedrijf Tencent en maaltijdbezorger Meituan verloren terrein en werden 0,4 en 1,6 procent lager gezet. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 0,2 procent in de min. Maandag bereikte de index nog het hoogste niveau in zes maanden tijd. De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent.
De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De Kospi in Seoul klom 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney leverde 0,3 procent in. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, maakte de Nikkei een inhaalslag en sloot 0,8 procent hoger.
SoftBank
SoftBank dikte ruim 2 procent aan. De Britse zakenkrant Financial Times meldde dat de Britse premier Rishi Sunak de pogingen om de Japanse techinvesteerder te overtuigen om de chipontwikkelaar Arm naar de Londense beurs te brengen, nieuw leven heeft ingeblazen. Vorig jaar pauzeerde SoftBank zijn plannen voor een beursgang van Arm in Londen vanwege de politieke onzekerheid in het Verenigd Koninkrijk.
Op macro-economisch gebied bleek daarnaast dat de bestedingen van huishoudens in Japan in november met 1,2 procent zijn gedaald ten opzichte van vorig jaar. Tevens werd bekendgemaakt dat de consumentenprijzen, exclusief de sterk schommelende prijzen voor verse voedingsproducten, in Tokio in december met 4 procent zijn gestegen. Dat was de sterkste prijsstijging sinds 1982.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de Braziliaanse beurs maken zich op voor zware koersverliezen na de verrassende overwinning van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva in de presidentsverkiezingen. Lula versloeg zondag de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, aan wie veel beleggers de voorkeur gaven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Producten van A-merken zijn het afgelopen jaar opnieuw duurder geworden in de supermarkt, meldt de Consumentenbond. Voor budgetmerken, waaronder huismerken, hoefden consumenten juist minder geld neer te leggen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders ontvangen fors minder pakketjes uit Azië sinds de invoering van strengere Europese regels voor e-commercezendingen van buiten de EU op 1 juli. Dat merkt PostNL, dat de hoeveelheid internationale pakketjes, waaronder pakketjes van bekende webwinkels als Shein en Temu, afgelopen kwartaal bijna 32 procent zag terugvallen.
2 uur geleden