Chinese beurzen dalen door winstnemingen in techsector
HONGKONG (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen gingen dinsdag licht omlaag. Beleggers deden het rustig aan en namen wat winst na de recente sterke rally die volgde op het optimisme over de heropening van de Chinese economie. Vooral de grote Chinese techaandelen lieten verliezen zien na de forse koerswinsten sinds het begin van het nieuwe jaar.
Het Chinese webwinkelconcern Alibaba, dat maandag nog zo'n 7 procent won, zakte 0,7 procent en concurrent JD.com daalde 0,1 procent. Ook internet- en gamebedrijf Tencent en maaltijdbezorger Meituan verloren terrein en werden 0,4 en 1,6 procent lager gezet. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 0,2 procent in de min. Maandag bereikte de index nog het hoogste niveau in zes maanden tijd. De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent.
De andere aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De Kospi in Seoul klom 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney leverde 0,3 procent in. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, maakte de Nikkei een inhaalslag en sloot 0,8 procent hoger.
SoftBank
SoftBank dikte ruim 2 procent aan. De Britse zakenkrant Financial Times meldde dat de Britse premier Rishi Sunak de pogingen om de Japanse techinvesteerder te overtuigen om de chipontwikkelaar Arm naar de Londense beurs te brengen, nieuw leven heeft ingeblazen. Vorig jaar pauzeerde SoftBank zijn plannen voor een beursgang van Arm in Londen vanwege de politieke onzekerheid in het Verenigd Koninkrijk.
Op macro-economisch gebied bleek daarnaast dat de bestedingen van huishoudens in Japan in november met 1,2 procent zijn gedaald ten opzichte van vorig jaar. Tevens werd bekendgemaakt dat de consumentenprijzen, exclusief de sterk schommelende prijzen voor verse voedingsproducten, in Tokio in december met 4 procent zijn gestegen. Dat was de sterkste prijsstijging sinds 1982.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
11 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geleden