Chinese beurs stijgt door herstel industriesector na lockdowns
SHANGHAI (ANP) - De aandelenbeurs in Shanghai was donderdag een positieve uitschieter in een lagere regio. Beleggers trokken zich op aan positieve cijfers over de Chinese industrie, die in juni voor het eerst in vier maanden weer groei liet zien. De toename van de bedrijvigheid in de sector volgde op de versoepeling van de coronamaatregelen in China en het einde van de strikte lockdowns in grote steden als Shanghai.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 1,5 procent in de plus. Naast de industriële sector liet ook de dienstensector in China deze maand weer groei zien. Daar nam de activiteit toe tot het hoogste niveau in meer dan een jaar tijd. Ook de Chinese reisbranche deed goede zaken door de versoepeling van de coronabeperkingen in het land. Hotelbedrijven als Huatian Hotel en UTour Group en luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines lieten stevige koerswinsten zien.
In Hongkong, waar beleggers zich opmaken voor een lang weekeinde, daalde de Hang Seng-index 0,2 procent. SenseTime, actief op het gebied van kunstmatige intelligentie, halveerde in waarde en zakte onder de introductieprijs waarvoor het eind vorig jaar naar de beurs ging. De koersval volgde op het verstrijken van de termijn waarin bestuurders en vroege investeerders in het bedrijf na de beursgang geen aandelen mogen verkopen. Deze ingewijden lijken hun aandelen nu te gelde te maken.
De Nikkei in Tokio sloot 1,5 procent in de min op 26.393,04 punten. De stemming werd gedrukt door een sterker dan verwachte daling van ruim 7 procent van de Japanse industriële productie in mei. Toyota daalde ruim 1 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de autofabrikant in mei voor de derde maand op rij zijn maandelijkse productiedoelstelling niet gehaald. Op de beurzen in Australië en Zuid-Korea werden ook verliezen geleden. De All Ordinaries in Sydney verloor 1,4 procent en in Seoul zakte de Kospi 1,6 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
1 uur geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.
3 uur geledenKYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.
4 uur geleden