Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beurs stijgt door herstel industriesector na lockdowns

Chinese beurs stijgt door herstel industriesector na lockdowns

SHANGHAI (ANP) - De aandelenbeurs in Shanghai was donderdag een positieve uitschieter in een lagere regio. Beleggers trokken zich op aan positieve cijfers over de Chinese industrie, die in juni voor het eerst in vier maanden weer groei liet zien. De toename van de bedrijvigheid in de sector volgde op de versoepeling van de coronamaatregelen in China en het einde van de strikte lockdowns in grote steden als Shanghai.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 1,5 procent in de plus. Naast de industriële sector liet ook de dienstensector in China deze maand weer groei zien. Daar nam de activiteit toe tot het hoogste niveau in meer dan een jaar tijd. Ook de Chinese reisbranche deed goede zaken door de versoepeling van de coronabeperkingen in het land. Hotelbedrijven als Huatian Hotel en UTour Group en luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines lieten stevige koerswinsten zien.

In Hongkong, waar beleggers zich opmaken voor een lang weekeinde, daalde de Hang Seng-index 0,2 procent. SenseTime, actief op het gebied van kunstmatige intelligentie, halveerde in waarde en zakte onder de introductieprijs waarvoor het eind vorig jaar naar de beurs ging. De koersval volgde op het verstrijken van de termijn waarin bestuurders en vroege investeerders in het bedrijf na de beursgang geen aandelen mogen verkopen. Deze ingewijden lijken hun aandelen nu te gelde te maken.

De Nikkei in Tokio sloot 1,5 procent in de min op 26.393,04 punten. De stemming werd gedrukt door een sterker dan verwachte daling van ruim 7 procent van de Japanse industriële productie in mei. Toyota daalde ruim 1 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de autofabrikant in mei voor de derde maand op rij zijn maandelijkse productiedoelstelling niet gehaald. Op de beurzen in Australië en Zuid-Korea werden ook verliezen geleden. De All Ordinaries in Sydney verloor 1,4 procent en in Seoul zakte de Kospi 1,6 procent.

Meer uit Financieel

Groen licht voor buitenlands kapitaal bij overname Warner Bros

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC) heeft ingestemd met een verzoek van Paramount Skydance om buitenlandse investeerders te laten deelnemen aan de overname van Warner Bros Discovery. Dat meldde de FCC donderdag.

37 minuten geleden
Wall Street herstelt na eerste renteverhoging Fed in drie jaar

NEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.

4 uur geleden
VS zetten Iraanse cryptobeurs BitBank op sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.

5 uur geleden
Ook Russisch bezit Nestlé onder beheer geplaatst door Poetin

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.

6 uur geleden
Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe huizen geen plek op net

DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.

8 uur geleden
AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

9 uur geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

11 uur geleden