Chinese beurs stijgt door herstel industriesector na lockdowns
SHANGHAI (ANP) - De aandelenbeurs in Shanghai was donderdag een positieve uitschieter in een lagere regio. Beleggers trokken zich op aan positieve cijfers over de Chinese industrie, die in juni voor het eerst in vier maanden weer groei liet zien. De toename van de bedrijvigheid in de sector volgde op de versoepeling van de coronamaatregelen in China en het einde van de strikte lockdowns in grote steden als Shanghai.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 1,5 procent in de plus. Naast de industriële sector liet ook de dienstensector in China deze maand weer groei zien. Daar nam de activiteit toe tot het hoogste niveau in meer dan een jaar tijd. Ook de Chinese reisbranche deed goede zaken door de versoepeling van de coronabeperkingen in het land. Hotelbedrijven als Huatian Hotel en UTour Group en luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines lieten stevige koerswinsten zien.
In Hongkong, waar beleggers zich opmaken voor een lang weekeinde, daalde de Hang Seng-index 0,2 procent. SenseTime, actief op het gebied van kunstmatige intelligentie, halveerde in waarde en zakte onder de introductieprijs waarvoor het eind vorig jaar naar de beurs ging. De koersval volgde op het verstrijken van de termijn waarin bestuurders en vroege investeerders in het bedrijf na de beursgang geen aandelen mogen verkopen. Deze ingewijden lijken hun aandelen nu te gelde te maken.
De Nikkei in Tokio sloot 1,5 procent in de min op 26.393,04 punten. De stemming werd gedrukt door een sterker dan verwachte daling van ruim 7 procent van de Japanse industriële productie in mei. Toyota daalde ruim 1 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de autofabrikant in mei voor de derde maand op rij zijn maandelijkse productiedoelstelling niet gehaald. Op de beurzen in Australië en Zuid-Korea werden ook verliezen geleden. De All Ordinaries in Sydney verloor 1,4 procent en in Seoul zakte de Kospi 1,6 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.
49 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
6 uur geleden