Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beurs stijgt door herstel industriesector na lockdowns

Chinese beurs stijgt door herstel industriesector na lockdowns

SHANGHAI (ANP) - De aandelenbeurs in Shanghai was donderdag een positieve uitschieter in een lagere regio. Beleggers trokken zich op aan positieve cijfers over de Chinese industrie, die in juni voor het eerst in vier maanden weer groei liet zien. De toename van de bedrijvigheid in de sector volgde op de versoepeling van de coronamaatregelen in China en het einde van de strikte lockdowns in grote steden als Shanghai.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 1,5 procent in de plus. Naast de industriële sector liet ook de dienstensector in China deze maand weer groei zien. Daar nam de activiteit toe tot het hoogste niveau in meer dan een jaar tijd. Ook de Chinese reisbranche deed goede zaken door de versoepeling van de coronabeperkingen in het land. Hotelbedrijven als Huatian Hotel en UTour Group en luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines lieten stevige koerswinsten zien.

In Hongkong, waar beleggers zich opmaken voor een lang weekeinde, daalde de Hang Seng-index 0,2 procent. SenseTime, actief op het gebied van kunstmatige intelligentie, halveerde in waarde en zakte onder de introductieprijs waarvoor het eind vorig jaar naar de beurs ging. De koersval volgde op het verstrijken van de termijn waarin bestuurders en vroege investeerders in het bedrijf na de beursgang geen aandelen mogen verkopen. Deze ingewijden lijken hun aandelen nu te gelde te maken.

De Nikkei in Tokio sloot 1,5 procent in de min op 26.393,04 punten. De stemming werd gedrukt door een sterker dan verwachte daling van ruim 7 procent van de Japanse industriële productie in mei. Toyota daalde ruim 1 procent. Volgens persbureau Reuters heeft de autofabrikant in mei voor de derde maand op rij zijn maandelijkse productiedoelstelling niet gehaald. Op de beurzen in Australië en Zuid-Korea werden ook verliezen geleden. De All Ordinaries in Sydney verloor 1,4 procent en in Seoul zakte de Kospi 1,6 procent.

Meer uit Financieel

DNB: 'uitzonderlijk goed' beurskwartaal voor huishoudens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens beleefden in de afgelopen drie maanden een "uitzonderlijk goed" beurskwartaal, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). De totale waarde van hun beleggingen steeg met ruim 12 procent, de sterkste stijging in jaren.

2 uur geleden
SpaceX bij beursgang ongekend populair bij Nederlandse beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse beleggers hebben bij het beursdebuut van SpaceX meteen flink aandelen ingekocht. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) kochten huishoudens zich voor een recordbedrag in. Veel aandelen van het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk werden echter al snel weer verkocht, mogelijk om de koerswinsten van de eerste dagen te verzilveren. Later ging de koers hard omlaag.

2 uur geleden
Rapport: Nederland tweede Europese exporteur van AI-apparatuur

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.

2 uur geleden
Rapport: Nederland tweede Europese exporteur van AI-apparatuur

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.

4 uur geleden
Situatie Midden-Oosten blijft stemming op Wall Street drukken

NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street noteerden dinsdag opnieuw verliezen. Beleggers wachten de ontwikkelingen in het Midden-Oosten af, waar het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran verder uit zicht raakt.

5 uur geleden
Advocaat: Meta probeerde iets te doen aan negatieve invloed

OAKLAND (ANP/AFP) - Meta wist dat sommige gebruikers negatief werden beïnvloed door Facebook en Instagram, maar heeft geprobeerd de risico's te verminderen. Dat zei de advocaat van het bedrijf in de Californische rechtbank bij het begin van een proces aangespannen door tientallen Amerikaanse staten.

5 uur geleden
OpenAI vertraagt het trainen van AI-modellen na hack

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI gaat het tempo van de ontwikkeling van zijn AI-modellen vertragen. De maker van ChatGPT kijkt ook opnieuw naar zijn onderzoeks- en trainingssystemen, nadat een AI-agent van het bedrijf vorige maand tijdens een test wist in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face.

6 uur geleden