Chinese beurs nipt hoger na vakantieperiode
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Shanghai is woensdag licht hoger begonnen aan de verkorte handelsweek. Beleggers in China verwerkten nog de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump dat het coronavirus afkomstig is uit een laboratorium in de Chinese stad Wuhan en het dreigement om het handelsconflict met China te hervatten.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de plus na een lager begin van de handelsdag. De Chinese beurzen waren vanaf afgelopen vrijdag gesloten vanwege de viering van de Dag van de Arbeid. De beurs in Japan is deze week tot en met woensdag gesloten en gaat donderdag weer open. Ook in Thailand hadden beleggers een vrije dag.
De andere Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Hang Seng-index in Hongkong ging verder omhoog en won 1 procent na het voorzichtige herstel op dinsdag. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, dikte de Kospi 1,5 procent aan. In Sydney namen beleggers wat gas terug ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Australische winkelverkopen in maart. De All Ordinaries daalde 0,3 procent na twee stevige winstdagen op rij.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiƫle steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israƫl nemen de twijfels over het bestand toe.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.
2 uur geledenVILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.
2 uur geleden