Chinese beurs maakt inhaalslag na lange vakantieperiode
SHANGHAI (ANP) - De aandelenbeurs in China ging maandag flink vooruit. Beleggers in Shanghai maakten een inhaalslag na de lange vakantieperiode vanwege de viering van het Chinese nieuwjaar. De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen overwegend omlaag. De markten verwerkten nog het Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag, dat veel sterker uitviel dan verwacht.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 2 procent in de plus na de scherpe koersval voor het begin van de vakantieweek. De stijging werd aangevoerd door banken en energiebedrijven. Ook de bouwbedrijven stonden in de belangstelling nadat Beijing liet weten de bouw van nieuwe infrastructuurprojecten te versnellen. Aandelen in de reissector en bioscopen stonden onder druk na tegenvallende uitgaven en filmbezoeken tijdens de belangrijke vakantieperiode in het land. Ook bleek dat de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in januari in het traagste tempo is toegenomen in vijf maanden door lokale coronabeperkingen.
In Tokio eindigde de Nikkei 0,7 procent lager op 27.248,87 punten, ondanks een stevige koerswinst van SoftBank die dinsdag met cijfers komt. De Japanse techinvesteerder dikte 2,6 procent aan na berichten dat het bedrijf een flink deel van zijn belang in de Chinese webwinkel Alibaba wil verkopen. SoftBank heeft naar verluidt een belang van bijna 25 procent in Alibaba en zou volgens analisten van Citi mogelijk zo'n 1 miljard aandelen Alibaba willen verkopen. Alibaba zakte 4 procent in Hongkong en zette de Hang Seng-index 0,3 procent in de min.
Toshiba steeg bijna 2 procent in Tokio. Het technologie- en elektronicaconcern gaat zich opsplitsen in twee bedrijven en niet-kernactivteiten verkopen. Vorig jaar liet Toshiba nog weten het bedrijf in drie onderdelen te willen opdelen. Het onderdeel dat apparaten maakt inclusief de chiptak zal apart naar de beurs worden gebracht. Het plan om de infrastructuurtak op eigen benen te zetten werd geschrapt. Daarnaast verkoopt het bedrijf zijn meerderheidsbelang in Toshiba Carrier, dat airco's maakt, aan zijn Amerikaanse partner Carrier Global en wil het andere niet-kernactiviteiten verkopen. De opsplitsing in twee delen zou volgens het bedrijf goedkoper en simpeler zijn dan het eerdere plan om het bedrijf in drieën te delen.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De armoede in Duitsland is vorig jaar naar een nieuw recordniveau gestegen. Volgens de organisatie Der Paritätische, die zich inzet voor armoedebestrijding, leefde vorig jaar 16,1 procent van de Duitse bevolking onder de armoedegrens, oftewel 13,3 miljoen mensen. De organisatie spreekt van een "treurig record".
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In Londen heeft dinsdag een deel van de metrobestuurders het werk neergelegd vanwege een conflict over werktijden. Er rijden geen metro's op de Circle line, de Piccadilly line en delen van de Metropolitan en Central lines. Andere metrolijnen rijden wel, maar kampen met ernstige vertragingen. De Elizabeth line, Docklands Light Railway, London Overground en bussen rijden gewoon, maar zijn naar verwachting veel voller dan normaal.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De bank werd door analisten van ING op de kooplijst gezet en steeg ruim 2 procent. De algehele stemming op de beurzen was eveneens positief, ondanks de aanhoudende onzekerheid over de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.
3 uur geleden