Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beurs maakt inhaalslag na lange vakantieperiode

Chinese beurs maakt inhaalslag na lange vakantieperiode

SHANGHAI (ANP) - De aandelenbeurs in China ging maandag flink vooruit. Beleggers in Shanghai maakten een inhaalslag na de lange vakantieperiode vanwege de viering van het Chinese nieuwjaar. De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen overwegend omlaag. De markten verwerkten nog het Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag, dat veel sterker uitviel dan verwacht.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 2 procent in de plus na de scherpe koersval voor het begin van de vakantieweek. De stijging werd aangevoerd door banken en energiebedrijven. Ook de bouwbedrijven stonden in de belangstelling nadat Beijing liet weten de bouw van nieuwe infrastructuurprojecten te versnellen. Aandelen in de reissector en bioscopen stonden onder druk na tegenvallende uitgaven en filmbezoeken tijdens de belangrijke vakantieperiode in het land. Ook bleek dat de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in januari in het traagste tempo is toegenomen in vijf maanden door lokale coronabeperkingen.

In Tokio eindigde de Nikkei 0,7 procent lager op 27.248,87 punten, ondanks een stevige koerswinst van SoftBank die dinsdag met cijfers komt. De Japanse techinvesteerder dikte 2,6 procent aan na berichten dat het bedrijf een flink deel van zijn belang in de Chinese webwinkel Alibaba wil verkopen. SoftBank heeft naar verluidt een belang van bijna 25 procent in Alibaba en zou volgens analisten van Citi mogelijk zo'n 1 miljard aandelen Alibaba willen verkopen. Alibaba zakte 4 procent in Hongkong en zette de Hang Seng-index 0,3 procent in de min.

Toshiba steeg bijna 2 procent in Tokio. Het technologie- en elektronicaconcern gaat zich opsplitsen in twee bedrijven en niet-kernactivteiten verkopen. Vorig jaar liet Toshiba nog weten het bedrijf in drie onderdelen te willen opdelen. Het onderdeel dat apparaten maakt inclusief de chiptak zal apart naar de beurs worden gebracht. Het plan om de infrastructuurtak op eigen benen te zetten werd geschrapt. Daarnaast verkoopt het bedrijf zijn meerderheidsbelang in Toshiba Carrier, dat airco's maakt, aan zijn Amerikaanse partner Carrier Global en wil het andere niet-kernactiviteiten verkopen. De opsplitsing in twee delen zou volgens het bedrijf goedkoper en simpeler zijn dan het eerdere plan om het bedrijf in drieën te delen.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

4 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

5 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

6 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

6 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

7 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

8 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

9 uur geleden