Chinese beurs maakt inhaalslag na lange vakantieperiode
SHANGHAI (ANP) - De aandelenbeurs in China ging maandag flink vooruit. Beleggers in Shanghai maakten een inhaalslag na de lange vakantieperiode vanwege de viering van het Chinese nieuwjaar. De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen overwegend omlaag. De markten verwerkten nog het Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag, dat veel sterker uitviel dan verwacht.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 2 procent in de plus na de scherpe koersval voor het begin van de vakantieweek. De stijging werd aangevoerd door banken en energiebedrijven. Ook de bouwbedrijven stonden in de belangstelling nadat Beijing liet weten de bouw van nieuwe infrastructuurprojecten te versnellen. Aandelen in de reissector en bioscopen stonden onder druk na tegenvallende uitgaven en filmbezoeken tijdens de belangrijke vakantieperiode in het land. Ook bleek dat de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in januari in het traagste tempo is toegenomen in vijf maanden door lokale coronabeperkingen.
In Tokio eindigde de Nikkei 0,7 procent lager op 27.248,87 punten, ondanks een stevige koerswinst van SoftBank die dinsdag met cijfers komt. De Japanse techinvesteerder dikte 2,6 procent aan na berichten dat het bedrijf een flink deel van zijn belang in de Chinese webwinkel Alibaba wil verkopen. SoftBank heeft naar verluidt een belang van bijna 25 procent in Alibaba en zou volgens analisten van Citi mogelijk zo'n 1 miljard aandelen Alibaba willen verkopen. Alibaba zakte 4 procent in Hongkong en zette de Hang Seng-index 0,3 procent in de min.
Toshiba steeg bijna 2 procent in Tokio. Het technologie- en elektronicaconcern gaat zich opsplitsen in twee bedrijven en niet-kernactivteiten verkopen. Vorig jaar liet Toshiba nog weten het bedrijf in drie onderdelen te willen opdelen. Het onderdeel dat apparaten maakt inclusief de chiptak zal apart naar de beurs worden gebracht. Het plan om de infrastructuurtak op eigen benen te zetten werd geschrapt. Daarnaast verkoopt het bedrijf zijn meerderheidsbelang in Toshiba Carrier, dat airco's maakt, aan zijn Amerikaanse partner Carrier Global en wil het andere niet-kernactiviteiten verkopen. De opsplitsing in twee delen zou volgens het bedrijf goedkoper en simpeler zijn dan het eerdere plan om het bedrijf in drieën te delen.
Meer uit Financieel
BOEKAREST (ANP/RTR) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor "significante" risico's voor de groei van de wereldeconomie, maar het is nog te vroeg om een inschatting te geven van de exacte impact. Dat heeft secretaris-generaal Mathias Cormann van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gezegd.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale netbeheerders willen tijdsafhankelijke nettarieven aan grootverbruikers op het elektriciteitsnet kunnen vragen, meldt Netbeheer Nederland. Daarmee zouden netbeheerders stroomverbruik op rustige momenten op het net goedkoper kunnen maken dan op piekmomenten. De brancheorganisatie hoopt dat de nieuwe tarieven, die gelden voor alle ruim 70.000 grootverbruikers voor de afname van elektriciteit, in 2028 kunnen ingaan.
52 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor een liter Euro95 kan dinsdag boven de 2,50 euro stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentencollectief UnitedConsumers. Nu staat die landelijke adviesprijs voor Euro95 van de grote oliemaatschappijen op 2,486 euro per liter.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De eerste producent van groene waterstof is aangesloten op de Nederlandse waterstofinfrastructuur, meldt Gasunie. De waterstoffabriek van Shell op de Rotterdamse Maasvlakte, genaamd Holland Hydrogen 1, is de eerste met een aansluiting op het waterstofnetwerk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars roept ondernemers op snel contact op te nemen met hun verzekeringsmaatschappij of premiepensioeninstelling om de pensioenregeling aan te passen aan het nieuwe stelsel. Als werkgevers dit niet voor 2028 hebben gedaan, ziet de Belastingdienst het opgebouwde pensioenvermogen als loon en moet over het hele pensioenvermogen belasting worden betaald. Dat bevestigt een woordvoerder van de branchevereniging na berichtgeving door het AD.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ondanks de stijgende energieprijzen is Brussel niet van plan "ook maar een molecuul" aan Russische energie te importeren in de toekomst. Dat zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een vergadering van EU-ministers van Energie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De Verenigde Staten voerden afgelopen weekend bombardementen uit op het Iraanse eiland Kharg. Vanaf dat eiland wordt verreweg de meeste olie uit Iran verscheept.
3 uur geleden