Chinese batterijgigant CATL overweegt fabriek in VS te bouwen
NINGDE (ANP/RTR) - CATL, 's werelds grootste batterijproducent, overweegt een Amerikaanse fabriek te bouwen, meldt persbureau Reuters. Voorwaarde is dat aankomend president Donald Trump Chinese investeringen in de toeleveringsketen van elektrische voertuigen toelaat.
"Oorspronkelijk, toen we wilden investeren in de VS, zei de Amerikaanse overheid nee," zei oprichter en voorzitter van het bedrijf, Robin Zeng, tegen Reuters. "Ik sta er echt voor open", aldus de Chinese miljardair.
Chinese fabrikanten van elektrische auto's en batterijen zijn uitgesloten van de Amerikaanse markt door een verscheidenheid aan protectionistische handelsmaatregelen die worden gesteund door zowel Democraten als Republikeinen, waaronder Trump. Chinese EV- en batterijbedrijven worden zwaar gesubsidieerd door de Chinese overheid. Trump wil Chinese auto-importen voorkomen, maar heeft ook gezegd dat hij openstaat voor Chinese autofabrikanten die voertuigen in de VS bouwen. Dergelijke opmerkingen hebben Zeng geïnteresseerd gehouden in een Amerikaanse uitbreiding voor CATL. "Ik hoop dat ze openstaan voor onze investeringen," zei hij over de komende Amerikaanse regering.
CATL is een belangrijke leverancier van batterijen voor de fabriek van de Amerikaanse EV-maker Tesla in Shanghai, de grootste en meest winstgevende fabriek van Tesla.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/AFP) - De olieprijzen zijn maandag met de grootste dagstijging in vier jaar omhooggeschoten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Brent-olie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, steeg in de vroege Aziatische handel met 13 procent tot ruim 82 dollar per vat. Vrijdag sloot de prijs nog op 72,87 dollar.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een verruiming van de leennormen voor huizenkopers is onwenselijk. Maar nu het maximale bedrag beperken dat huizenkopers mogen lenen bij de koop van een woning, is ook niet verstandig. Dat stellen De Nederlandsche Bank (DNB) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in een nieuw rapport. Dat laatste zou het voor starters namelijk nog moeilijker maken om een huis te bemachtigen.
6 uur geledenESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
11 uur geleden