Chinese batterijgigant CATL overweegt fabriek in VS te bouwen
NINGDE (ANP/RTR) - CATL, 's werelds grootste batterijproducent, overweegt een Amerikaanse fabriek te bouwen, meldt persbureau Reuters. Voorwaarde is dat aankomend president Donald Trump Chinese investeringen in de toeleveringsketen van elektrische voertuigen toelaat.
"Oorspronkelijk, toen we wilden investeren in de VS, zei de Amerikaanse overheid nee," zei oprichter en voorzitter van het bedrijf, Robin Zeng, tegen Reuters. "Ik sta er echt voor open", aldus de Chinese miljardair.
Chinese fabrikanten van elektrische auto's en batterijen zijn uitgesloten van de Amerikaanse markt door een verscheidenheid aan protectionistische handelsmaatregelen die worden gesteund door zowel Democraten als Republikeinen, waaronder Trump. Chinese EV- en batterijbedrijven worden zwaar gesubsidieerd door de Chinese overheid. Trump wil Chinese auto-importen voorkomen, maar heeft ook gezegd dat hij openstaat voor Chinese autofabrikanten die voertuigen in de VS bouwen. Dergelijke opmerkingen hebben Zeng geïnteresseerd gehouden in een Amerikaanse uitbreiding voor CATL. "Ik hoop dat ze openstaan voor onze investeringen," zei hij over de komende Amerikaanse regering.
CATL is een belangrijke leverancier van batterijen voor de fabriek van de Amerikaanse EV-maker Tesla in Shanghai, de grootste en meest winstgevende fabriek van Tesla.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
7 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
22 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden