Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese batterijgigant CATL overweegt fabriek in VS te bouwen

Chinese batterijgigant CATL overweegt fabriek in VS te bouwen

NINGDE (ANP/RTR) - CATL, 's werelds grootste batterijproducent, overweegt een Amerikaanse fabriek te bouwen, meldt persbureau Reuters. Voorwaarde is dat aankomend president Donald Trump Chinese investeringen in de toeleveringsketen van elektrische voertuigen toelaat.

"Oorspronkelijk, toen we wilden investeren in de VS, zei de Amerikaanse overheid nee," zei oprichter en voorzitter van het bedrijf, Robin Zeng, tegen Reuters. "Ik sta er echt voor open", aldus de Chinese miljardair.

Chinese fabrikanten van elektrische auto's en batterijen zijn uitgesloten van de Amerikaanse markt door een verscheidenheid aan protectionistische handelsmaatregelen die worden gesteund door zowel Democraten als Republikeinen, waaronder Trump. Chinese EV- en batterijbedrijven worden zwaar gesubsidieerd door de Chinese overheid. Trump wil Chinese auto-importen voorkomen, maar heeft ook gezegd dat hij openstaat voor Chinese autofabrikanten die voertuigen in de VS bouwen. Dergelijke opmerkingen hebben Zeng geïnteresseerd gehouden in een Amerikaanse uitbreiding voor CATL. "Ik hoop dat ze openstaan ​​voor onze investeringen," zei hij over de komende Amerikaanse regering.

CATL is een belangrijke leverancier van batterijen voor de fabriek van de Amerikaanse EV-maker Tesla in Shanghai, de grootste en meest winstgevende fabriek van Tesla.

Meer uit Financieel

Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

10 minuten geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en regio zijn de risico's te groot geworden.

45 minuten geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

50 minuten geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

52 minuten geleden
Air France schort vluchten naar Cuba op door brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.

1 uur geleden
Geen vluchten vanaf Brussels Airport door nationale staking

BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.

2 uur geleden
Wall Street opent gemengd, blik beleggers op Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.

2 uur geleden