Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese banken hoeven minder reserves aan te houden

Chinese banken hoeven minder reserves aan te houden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese banken hoeven minder geld als reserve aan te houden. De centrale bank van de grootste economie van Azië heeft dat maandag aangekondigd. Het is voor de tweede keer dit jaar dat beleidsmakers met een dergelijke stap komen om geld vrij te maken om de economische groei te ondersteunen. In dit geval gaat het om 1,2 biljoen yuan, omgerekend 166 miljard euro die moet vrijkomen. De People's Bank of China (PBOC) meldde op de eigen website dat de bufferverplichting voor banken met ingang van 15 december wordt verlaagd.

De op één na grootste economie ter wereld, die eerder sterk opveerde van de corona-inzinking van vorig jaar, heeft de voorbije maanden aan kracht ingeboet. China worstelt met problemen in de productiesector, schuldproblemen op de vastgoedmarkt en aanhoudende uitbraken van Covid-19.

Volgens sommige kenners zou de groei in het vierde kwartaal verder kunnen vertragen ten opzichte van de 4,9 procent van het derde kwartaal. Voor het hele jaar zou de groei nog steeds rond de 8 procent kunnen liggen. Beijing ging voor dit jaar, na het door de pandemie geteisterde 2020, uit van een relatief bescheiden economische groei van meer dan 6 procent.

Meer uit Financieel

WSJ: Tesla onderzoekt afsplitsing Chinese tak voor fusie SpaceX

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De fabrikant van elektrische auto's Tesla overweegt zijn Chinese activiteiten af te splitsen om zo de weg vrij te maken voor een mogelijke fusie met SpaceX. Dat schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het afsplitsen van Tesla's activiteiten in China, waaronder een fabriek in Shanghai, zou een oplossing kunnen bieden voor mogelijke belangenconflicten die voortvloeien uit het werk van SpaceX als grote Amerikaanse defensieaannemer.

14 minuten geleden
Bodemonderzoeker Fugro krijgt minder opdrachten door onzekerheid

NOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro heeft veel last van de wereldwijde economische onzekerheid en de oorlog in het Midden-Oosten. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp ziet dat klanten van het bedrijf, zoals energiebedrijven en overheden, daardoor voorzichtiger worden en de strijd om de laagste prijs met concurrenten groter is.

31 minuten geleden
Beurzen Zuid-Korea en Japan flink omhoog door chipaandelen

TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan lieten vrijdag flinke winsten zien. Vooral de chipbedrijven in beide landen schoten omhoog na de koersrally in de Amerikaanse tech- en chipsector. De chipaandelen laten de afgelopen tijd sterke koersschommelingen zien door de zorgen over de hoge AI-investeringen.

38 minuten geleden
Inflatie stijgt tot 3,1 procent in juli door hogere energieprijs

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in juli 3,1 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee weer gestegen na de stevige daling in juni tot 2,9 procent.

1 uur geleden
Meer reizigers via Nederlandse luchthavens ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben afgelopen kwartaal gevlogen via een Nederlands vliegveld, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In april, mei en juni maakten ruim 21 miljoen passagiers gebruik van een van de vijf luchthavens van ons land. Dit was een half miljoen meer dan dezelfde periode in 2025, ondanks de verstoring van de luchtvaart door de Iranoorlog.

1 uur geleden
Anthropic: AI-modellen hebben 3 organisaties gehackt tijdens test

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-modellen van het Amerikaanse Anthropic hebben een testomgeving verlaten en drie organisaties gehackt, meldt het AI-bedrijf zelf. Vorige week werd ook al bekend dat AI-modellen van OpenAI, de maker van ChatGPT, tijdens veiligheidstests op hol waren geslagen en op eigen initiatief hadden ingebroken in een populair platform voor programmeurs.

2 uur geleden
Amazon ziet opnieuw sterke groei bij clouddivisie door AI

SEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern Amazon heeft in het tweede kwartaal opnieuw sterke groei gezien bij zijn clouddivisie Amazon Web Services (AWS) door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie. Volgens Amazon steeg de omzet bij dat onderdeel met 37 procent tot 42,2 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder. Dat is volgens Amazon de sterkste groei in achttien kwartalen.

9 uur geleden