Chinese badmintonster onthult vals spel op Spelen 2000
KOPENHAGEN (ANP) - Na 22 jaar heeft de Chinese badmintonster Ye Zhaoying onthuld dat zij in de halve finales van het olympisch toernooi van Sydney 2000 in opdracht van de teamleiding bewust heeft verloren van haar landgenote Gong Zhichao. Ye moest het rustig aandoen zodat Gong niet te zeer vermoeid was voor de finale. Daarin versloeg de Chinese de Deense Camilla Martin. Voor Ye resteerde het brons.
In een uitzending van de Deense tv-zender TV2 vertelt Ye over de sportieve fraude. "Ze vroegen me het zo te doen. Het mocht niet lijken dat ik met opzet verloor, maar tegelijkertijd moest ik ervoor zorgen dat Gong niet te veel energie verspeelde. Ik moest in twee games verliezen en niet in drie games. Als je de wedstrijd terugkijkt, zul je zien dat ik opzettelijk fouten maak", onthult Ye, die niet zegt van welke coach of begeleiders de opdracht kwam.
Ye zei zich hulpeloos te hebben gevoeld in een strijd "alleen tegen het systeem". De internationale badmintonbond BWF zei "niet specifiek op een zaak" te kunnen reageren, maar dat er maatregelen zijn genomen om corruptie tegen te gaan. "We nemen dit verhaal zeer serieus", liet de voorzitter Thomas Lund weten.
Het interview met Ye was opgenomen in Malaga, waar ze in ballingschap verblijft met haar partner, voormalig profvoetballer Hao Haidong. Het koppel denkt niet meer terug te kunnen keren in China nadat Hao in 2020 kritiek had geleverd op de Chinese autoriteiten. Beiden zijn al enige tijd volledig verwijderd op Chinese zoekmachines en sociale media.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
7 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
16 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden