Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese badmintonster onthult vals spel op Spelen 2000

Chinese badmintonster onthult vals spel op Spelen 2000

KOPENHAGEN (ANP) - Na 22 jaar heeft de Chinese badmintonster Ye Zhaoying onthuld dat zij in de halve finales van het olympisch toernooi van Sydney 2000 in opdracht van de teamleiding bewust heeft verloren van haar landgenote Gong Zhichao. Ye moest het rustig aandoen zodat Gong niet te zeer vermoeid was voor de finale. Daarin versloeg de Chinese de Deense Camilla Martin. Voor Ye resteerde het brons.

In een uitzending van de Deense tv-zender TV2 vertelt Ye over de sportieve fraude. "Ze vroegen me het zo te doen. Het mocht niet lijken dat ik met opzet verloor, maar tegelijkertijd moest ik ervoor zorgen dat Gong niet te veel energie verspeelde. Ik moest in twee games verliezen en niet in drie games. Als je de wedstrijd terugkijkt, zul je zien dat ik opzettelijk fouten maak", onthult Ye, die niet zegt van welke coach of begeleiders de opdracht kwam.

Ye zei zich hulpeloos te hebben gevoeld in een strijd "alleen tegen het systeem". De internationale badmintonbond BWF zei "niet specifiek op een zaak" te kunnen reageren, maar dat er maatregelen zijn genomen om corruptie tegen te gaan. "We nemen dit verhaal zeer serieus", liet de voorzitter Thomas Lund weten.

Het interview met Ye was opgenomen in Malaga, waar ze in ballingschap verblijft met haar partner, voormalig profvoetballer Hao Haidong. Het koppel denkt niet meer terug te kunnen keren in China nadat Hao in 2020 kritiek had geleverd op de Chinese autoriteiten. Beiden zijn al enige tijd volledig verwijderd op Chinese zoekmachines en sociale media.

Meer uit Sport

Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

58 minuten geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

1 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

1 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

6 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

6 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

9 uur geleden
Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

17 uur geleden