Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese autoriteiten houden Australische journaliste vast

Chinese autoriteiten houden Australische journaliste vast

SYDNEY (ANP) - De Chinese autoriteiten hebben een Australische journaliste opgepakt die voor de Engelstalige Chinese staatszender CGTN werkte, meldt de Australische minister van Buitenlandse Zaken Marise Payne maandag. Cheng Lei zit sinds 14 augustus vast, heeft China aan Australië meegedeeld.

Waarvan Cheng Lei wordt beschuldigd is niet duidelijk. Volgens de Australische publieke omroep ABC staat zij onder "huisbewaking op een aangewezen locatie". Dat houdt in dat de journaliste een half jaar lang kan worden vastgehouden zonder toegang tot een advocaat of andere hulp, aldus ABC.

Minister Payne zei dat Australische functionarissen vorige week met Cheng hebben gesproken via een videoverbinding. De journaliste zat toen in een gevangenis. Zij en haar familie krijgen consulaire bijstand. De familie heeft laten weten te hopen op een "bevredigende, snelle oplossing".

De betrekkingen tussen China en Australië zijn verslechterd nadat de Australische premier Scott Morrison opriep tot een internationaal onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus. Ook heeft Australië de Chinese telecomgigant Huawei uitgesloten van deelname aan de 5G-uitrol en een wet aangenomen die buitenlandse inmenging, met name vanuit China, moet tegengaan. Peking heeft sindsdien meerdere handelssancties tegen Australië ingesteld.

Geoff Raby, de voormalige Australische ambassadeur in China en naar eigen zeggen een goede vriend van Cheng, zei dat haar aanhouding op het eerste gezicht lijkt op een Chinese vergelding tegen Australië. "Het is een erg krachtige boodschap die wordt afgegeven", aldus Raby. "Er is een neerwaartse spiraal van met gelijke munt terugbetalen en het is moeilijk te zien waar de bodem ligt."

Meer uit Buitenland

Melania zit als eerste first lady VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".

44 minuten geleden
Video's van verklaringen van Clintons over Epstein gepubliceerd

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.

2 uur geleden
Trump voor het eerst als president naar Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.

2 uur geleden
Israël voert opnieuw aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.

3 uur geleden
Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

6 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

7 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

8 uur geleden