Chinese autofabrikant Xpeng overweegt Europese fabriek
GUANGZHOU (ANP) - De Chinese autofabrikant Xpeng onderzoekt de mogelijkheden voor een productielocatie in Europa om zo extra invoerheffingen te ontlopen. Het bedrijf is pas begonnen met de zoektocht naar een geschikte plek binnen de Europese Unie, zegt topman He Xiaopeng in een interview met persbureau Bloomberg.
Xpeng moet in de EU extra importheffingen betalen van ruim 21 procent voor elektrische auto's die uit Chinese fabrieken komen. Het landenblok voerde onlangs nieuwe heffingen in voor stekkerauto's uit China. Die zijn bedoeld als compensatie voor forse overheidssubsidies voor Chinese autofabrikanten waarmee zij volgens Brussel een oneerlijk voordeel hebben ten opzichte van Europese concurrenten. Volgens He zullen de "winsten uit bepaalde Europese landen dalen als gevolg van de hogere heffingen".
Xpeng volgt het voorbeeld van andere Chinese autofabrikanten. Zo onderzoeken ook Zeekr, BYD en Chery Automobile de mogelijkheden om in Europa te produceren om de impact van de invoerheffingen te verkleinen.
Datacenter
Xpeng is daarnaast van plan een groot datacenter in Europa op te zetten, zei He. De autofabrikant hoopt namelijk ook nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te ontwikkelen voor rijhulpsystemen in zijn auto's. Om die reden investeert Xpeng ook in de ontwikkeling van eigen chips, zegt de topman.
"Het verkopen van een miljoen door AI ondersteunde auto's per jaar zal een vereiste zijn voor die bedrijven die de komende tien jaar uiteindelijk als winnaars naar voren treden", zegt He. Hij denkt daarbij aan auto's die zich voor een groot deel zelf besturen en chauffeurs "gemiddeld minder dan een keer per dag hoeven aan te raken bij het forenzen".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, en elektrische-autofabrikant Tesla stonden donderdag bij de dalers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Alphabet presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de sterke groei van zijn cloudactiviteiten. Het bedrijf kondigde echter aan nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers vragen zich af of de enorme investeringen in AI ook rendementen zullen opleveren.
23 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verwacht dat de stijging van de energieprijzen de inflatie waarschijnlijk tot in de eerste helft van volgend jaar hoog houdt. Dat heeft ze donderdag gezegd in een toelichting op het besluit eerder op de dag om de rente in de eurozone onveranderd te laten.
25 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De door Unilever afgestoten voedingsmiddelentak gaat niet naar de beurs in Amsterdam, maar naar die van Londen. Het Amerikaanse McCormick, dat een groot deel van Unilevers voedingsmerken overneemt, heeft de Britse hoofdstad gekozen als locatie voor zijn tweede beursnotering. Dit is een flinke tegenvaller voor het Damrak, dat daarmee een grote mogelijke nieuwkomer misloopt.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,25 procent. Met de rentepauze wil de centrale bank in Frankfurt meer tijd winnen om de impact van de nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie beter te kunnen beoordelen. Door het recent opgelaaide geweld in de regio zijn de brandstofprijzen deze maand weer hard gestegen.
1 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse motorfabrikant Harley-Davidson heeft een zwak financieel kwartaal gedraaid, vooral door lagere resultaten bij het financieringsonderdeel. De nettowinst ging in het tweede kwartaal met ruim een kwart omlaag tot 80 miljoen dollar.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven maakt zich zorgen om de staat van de Nederlandse infrastructuur. Dat zei topman Boudewijn Siemons tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers. De plotse afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtwagenverkeer is volgens hem een voorbeeld dat we in Nederland te maken hebben met "babyboominfrastructuur".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven heeft weer meer lege containers geƫxporteerd en dat is een slecht teken, zei topman Boudewijn Siemons tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers. Volgens de topman gaan er steeds meer lege containers naar Aziƫ om vol terug te keren. "Dat duidt erop dat onze afhankelijkheid aan het toenemen is", stelt Siemons.
1 uur geleden