Chinese autofabrikant Xpeng overweegt Europese fabriek
GUANGZHOU (ANP) - De Chinese autofabrikant Xpeng onderzoekt de mogelijkheden voor een productielocatie in Europa om zo extra invoerheffingen te ontlopen. Het bedrijf is pas begonnen met de zoektocht naar een geschikte plek binnen de Europese Unie, zegt topman He Xiaopeng in een interview met persbureau Bloomberg.
Xpeng moet in de EU extra importheffingen betalen van ruim 21 procent voor elektrische auto's die uit Chinese fabrieken komen. Het landenblok voerde onlangs nieuwe heffingen in voor stekkerauto's uit China. Die zijn bedoeld als compensatie voor forse overheidssubsidies voor Chinese autofabrikanten waarmee zij volgens Brussel een oneerlijk voordeel hebben ten opzichte van Europese concurrenten. Volgens He zullen de "winsten uit bepaalde Europese landen dalen als gevolg van de hogere heffingen".
Xpeng volgt het voorbeeld van andere Chinese autofabrikanten. Zo onderzoeken ook Zeekr, BYD en Chery Automobile de mogelijkheden om in Europa te produceren om de impact van de invoerheffingen te verkleinen.
Datacenter
Xpeng is daarnaast van plan een groot datacenter in Europa op te zetten, zei He. De autofabrikant hoopt namelijk ook nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te ontwikkelen voor rijhulpsystemen in zijn auto's. Om die reden investeert Xpeng ook in de ontwikkeling van eigen chips, zegt de topman.
"Het verkopen van een miljoen door AI ondersteunde auto's per jaar zal een vereiste zijn voor die bedrijven die de komende tien jaar uiteindelijk als winnaars naar voren treden", zegt He. Hij denkt daarbij aan auto's die zich voor een groot deel zelf besturen en chauffeurs "gemiddeld minder dan een keer per dag hoeven aan te raken bij het forenzen".
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden