Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese autofabrikant BYD meldt forse winststijging

Chinese autofabrikant BYD meldt forse winststijging

SHENZHEN (ANP) - De Chinese autofabrikant BYD meldt dat de winst in het eerste kwartaal hard is gestegen. Het bedrijf dat Tesla van de troon heeft gestoten als grootste verkoper van elektrische auto's ter wereld profiteerde daarbij van schaalvoordelen na een periode van sterke groei, staat in een onaangekondigde kwartaalupdate.

De nettowinst komt naar verwachting uit op 8,5 miljard yuan tot 10 miljard yuan (1 miljard tot 1,2 miljard euro). Dat is tussen 86 procent en 119 procent hoger dan een jaar eerder. Onlangs meldde BYD al een recordaantal auto's te hebben verkocht.

BYD is een van de belangrijkste verkopers van elektrische auto's op de grote Chinese thuismarkt. Daarnaast meldt het bedrijf "substantiële groei" op de internationale markt, ondanks Europese importheffingen voor Chinese elektrische auto's. De Europese Unie zei die te moeten invoeren omdat China met overheidssteun de eigen autosector een oneerlijk concurrentievoordeel zou geven.

Meer uit Financieel

VS en China komen raamwerk voor handel overeen

LONDEN (ANP/RTR) - De Chinese en Amerikaanse onderhandelingsteams hebben na twee dagen overleg in de Britse hoofdstad Londen een voorlopig akkoord bereikt over een handelsraamwerk. Dat wordt nu ter goedkeuring voorgelegd aan de regeringsleiders van beide landen.

1 uur geleden
Bloomberg: VS en Mexico naderen deal over beperken staaltarieven

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Mexico naderen een akkoord dat de door president Donald Trump opgelegde invoerheffing van 50 procent op staal zou verlagen tot een bepaald volume. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het zou gaan om een herziene versie van een vergelijkbare deal tussen de handelspartners tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

4 uur geleden
Wall Street voorzichtig optimistisch over handelsoverleg VS-China

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn dinsdag licht hoger de handel uitgegaan. Beleggers leken daarmee voorzichtig optimistisch over de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China in Londen. Vertegenwoordigers van de economische grootmachten overleggen al sinds maandag over een oplossing voor het handelsconflict.

5 uur geleden
Handelsoverleg tussen VS en China wordt mogelijk nachtwerk

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China gaan mogelijk nog tot diep in de nacht door, heeft een medewerker van het Amerikaanse ministerie van Financiën gezegd. Vertegenwoordigers van de economische grootmachten overleggen al sinds maandag over een oplossing voor het handelsconflict. Inmiddels zouden ze toe zijn aan het uitwerken van technische details.

7 uur geleden
Olieproductie VS volgend jaar omlaag ondanks belofte Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten verwachten dat hun eigen olieproductie volgend jaar voor het eerst sinds 2021 een daling laat zien. Volgens persbureau Bloomberg is dat een tegenslag voor de Amerikaanse president Donald Trump. Tijdens zijn campagne beloofde Trump met onder meer de leus "drill, baby, drill" juist de winning van fossiele brandstoffen als olie en gas te verhogen.

8 uur geleden
Chipbedrijf Besi grote winnaar in AEX na adviesverhoging

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijf Besi was dinsdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen aan de Amsterdamse beurs. Analisten van Kepler Cheuvreux gaven het aandeel een koopadvies en daarop werd door beleggers direct enthousiast gereageerd. Ook branchegenoten ASMI en ASML wonnen aan beurswaarde.

9 uur geleden
McDonald's verliest op Wall Street na zorgen over afslankmiddelen

NEW YORK (ANP) - McDonald's hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Dat gebeurde nadat deskundigen van Redburn Atlantic de fastfoodketen een zeldzaam verkoopadvies gaven. Het analistenbureau ziet veranderende consumentenpatronen door afslankpillen en inflatie als reden tot zorg voor investeringen in het bedrijf.

11 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!