Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinees Zhou vervangt Giovinazzi bij Formule 1-team Alfa Romeo

Chinees Zhou vervangt Giovinazzi bij Formule 1-team Alfa Romeo

HINWIL (ANP) - Het Formule 1-team van Alfa Romeo gaat met een heel nieuw rijdersduo het volgende seizoen in. De renstal uit Zwitserland neemt afscheid van Antonio Giovinazzi en laat Guanyu Zhou debuteren. Hij wordt de eerste Chinees in de Formule 1.

De 22-jarige Zhou is de huidige nummer 2 van het klassement in de Formule 2. De Chinees maakt deel uit van het opleidingsprogramma van Renault (Alpine), maar gaat in dienst van Alfa Romeo de koningsklasse in. "Het wordt een doorbraak voor de Chinese motorsport dat ik als eerste Chinees in de Formule 1 ga rijden", aldus Zhou. "Ik weet dat er hoge verwachtingen van me zijn. Ik zie dat als motivatie om beter te worden en meer te bereiken."

Eerder al werd bekend dat de Fin Kimi Räikkönen na dit seizoen stopt. De 42-jarige wereldkampioen van 2007 wordt bij Alfa Romeo opgevolgd door zijn landgenoot Valtteri Bottas, die overkomt van Mercedes. Het bleef lang onduidelijk of Giovinazzi zou mogen blijven. De 27-jarige Italiaan kon in zijn derde volledige seizoen in de Formule 1 uiteindelijk te weinig indruk maken om de teamleiding te overtuigen en moet Alfa Romeo daarom verlaten.

Afscheid

"Het is nooit makkelijk om afscheid te nemen van een coureur, zeker niet in het geval van Antonio die zo lang onderdeel is geweest van het team", aldus teambaas Frédéric Vasseur. "We wensen Antonio het beste voor de toekomst, maar eerst hebben we nog drie races om samen goede resultaten neer te zetten en het jaar sterk te beëindigen."

Giovinazzi pakte dit jaar pas 1 WK-punt, door tiende te worden in de Grote Prijs van Monaco. De afgelopen twee seizoenen reed hij in totaal 18 punten bij elkaar. Zijn beste resultaat was de vijfde plaats in de GP van Brazilië in 2019. De Italiaan debuteerde in 2017 bij Sauber in de Formule 1; hij mocht toen twee grands prix de geblesseerde Pascal Wehrlein vervangen.

Meer uit Sport

Judoka Catharina bereikt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.

1 uur geleden
Afzwaaiende koersdirecteur Van Vliet vlagt 60e Gold Race in gang

MAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.

2 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

3 uur geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

19 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

19 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

20 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

1 dag geleden