Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinees techbedrijf Tencent onthult eerste eigen chips

Chinees techbedrijf Tencent onthult eerste eigen chips

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese techbedrijf Tencent heeft zijn eerste zelfontworpen chips gepresenteerd. Daarmee zet het bedrijf, dat vooral bekend is van de in China razend populaire app WeChat, maar ook computerspellen en als producent van films, zijn eerste stappen op hardwaregebied. Ook voldoet Tencent daarmee aan doelen van de Chinese president Xi Jinping voor Chinese bedrijven. Die moeten ervoor zorgen dat het land op het gebied van technologie niet meer afhankelijk is van andere landen.

Tencent heeft onder meer chips voor toepassingen op het vlak van kunstmatige intelligentie, voor het comprimeren van videobestanden en een netwerkchip voor cloudservers ontworpen. Het is niet duidelijk of de chips al ergens in gebruik zijn. Tencent trekt de komende drie jaar omgerekend ruim 2,5 miljard dollar uit om zakelijke partners in de cloudsector te ondersteunen. Het bedrijf wil groeien op de markt voor zakelijke software.

Daarmee wil Tencent, waar de op de beurs in Amsterdam genoteerde investeerder Prosus een groot belang in heeft, ook een nieuwe inkomstenbron aanboren. De Chinese overheid heeft er met een aantal verordeningen namelijk voor gezorgd dat de inkomsten van de gamestak zullen afnemen. Jongeren onder de 18 mogen namelijk nog maar drie uur per week gamen. Ook WeChat, een zogeheten superapp waarin gebruikers niet alleen kunnen chatten maar ook kunnen winkelen, leningen regelen en nog veel meer, ligt onder vuur. Die gesloten systemen moeten beter met andere bedrijven gaan samenwerken, vindt de Chinese overheid dat zo de macht van bedrijven als Tencent en Alibaba wil inperken.

Tencent is niet het enige bedrijf dat zich op de chipmarkt heeft gestort. Alibaba kwam eerder deze maand met een serverchip die het bedrijf zelf gaat gebruiken. Zoekbedrijf Baidu ontwikkelt al langer eigen chips en ByteDance, het bedrijf achter de filmpjesapp TikTok, werkt ook aan een chip.

Meer uit Financieel

Rechter verbiedt Meta zich te mengen in verkiezingen Brazilië

BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG) - Een Braziliaanse rechter heeft Meta opgedragen zich niet te mengen in de verspreiding van politieke of verkiezingsgerelateerde inhoud. De uitspraak volgt op een klacht van president Luiz Inácio Lula da Silva, die stelde dat zijn berichten "herhaaldelijk en systematisch" niet bij gebruikers aankomen.

3 uur geleden
Politie is nog geen onderzoek gestart naar cyberincident AH

HILVERSUM (ANP) - Albert Heijn heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en de politie en het Openbaar Ministerie zien vooralsnog geen reden om zelfstandig een opsporingsonderzoek te starten naar het cybersecurityincident bij de supermarktketen. Dat zei Stan Duijf, bij de politie landelijk verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, donderdagavond in het televisieprogramma Pauw & De Wit.

6 uur geleden
AI-onrust ebt weg op Wall Street na opmerkingen Nvidia-baas

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.

8 uur geleden
Media: Frankrijk en Duitsland sluiten deal over auto-industrie

BRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.

9 uur geleden
ECB maakt weg vrij voor overname Commerzbank door UniCredit

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.

10 uur geleden
Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.

12 uur geleden
IEA geeft gehoor aan oproep G7 voor snelle vrijgave oliereserves

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.

12 uur geleden