Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinees proces tegen Canadese 'spion' voorbij, vonnis komt later

Chinees proces tegen Canadese 'spion' voorbij, vonnis komt later

PEKING (ANP/RTR) - Het strafproces in China tegen de Canadese oud-diplomaat Michael Kovrig wegens spionage is maandag afgerond. Volgens Chinese staatsmedia volgt de uitspraak op een andere dag. Wanneer precies werd er niet bij gemeld.

Kovrig zit inmiddels al ruim twee jaar gevangen in China. Hij werd met landgenoot Michael Spavor in 2018 aangehouden, vlak nadat de Canadese politie Meng Wanzhou had gearresteerd, de financieel directeur van de Chinese techgigant Huawei. De Verenigde Staten hadden een arrestatiebevel voor Meng uitgevaardigd.

Peking blijft volhouden dat de arrestaties van de Canadezen niets te maken hebben met de aanhouding van Meng, die nog vastzit in Vancouver zolang zij haar uitlevering aan de VS nog juridisch aanvecht. Enkele dagen voordat het proces tegen Kovrig begon, uitten de Verenigde Staten hun zorgen over de zaak tijdens een gespannen top tussen de Amerikanen en de Chinezen in Alaska.

Zorgen

De Chinese staatszender CCTV meldde dat Kovrig en zijn advocaat maandag aanwezig waren in de rechtszaal. Net als in de zaak van Spavor, die vrijdag terechtstond, volgt het vonnis op een latere datum.

Canada maakt zich ernstige zorgen om het gebrek aan toegang en transparantie gedurende de processen van Spavor en Kovrig. Bij de zaak van Spavor vrijdag, kregen vertegenwoordigers van westerse landen, waaronder ook Nederland, geen toegang tot de rechtszaal.

Meer uit Buitenland

Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

6 minuten geleden
Uitkleden Rode Plein-parade sterkt Oekraïne-bondgenoten

KURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.

21 minuten geleden
Verdachte Londen was bekend bij preventieprogramma terrorisme

LONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.

24 minuten geleden
Khamenei: Amerikaanse plannen verijdeld, nieuw hoofdstuk begint

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.

44 minuten geleden
Eigen 'Hormuz-coalitie' VS kan mogelijk Litouwen verwelkomen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.

50 minuten geleden
Rusland zegt zich niet terug te trekken uit Mali

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".

52 minuten geleden
Brussel: Amerikaanse troepen in Europa ook in belang VS

BRUSSEL (ANP) - Dat er Amerikaanse troepen in Europa zijn, is "ook in het belang van de Verenigde Staten", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie. Daarmee reageerde ze op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump troepen uit Duitsland weg te halen. Dat deed Trump nadat bondskanselier Friedrich Merz kritisch was over de Amerikaanse aanvallen op Iran.

1 uur geleden