Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinees proces tegen Canadese 'spion' voorbij, vonnis komt later

Chinees proces tegen Canadese 'spion' voorbij, vonnis komt later

PEKING (ANP/RTR) - Het strafproces in China tegen de Canadese oud-diplomaat Michael Kovrig wegens spionage is maandag afgerond. Volgens Chinese staatsmedia volgt de uitspraak op een andere dag. Wanneer precies werd er niet bij gemeld.

Kovrig zit inmiddels al ruim twee jaar gevangen in China. Hij werd met landgenoot Michael Spavor in 2018 aangehouden, vlak nadat de Canadese politie Meng Wanzhou had gearresteerd, de financieel directeur van de Chinese techgigant Huawei. De Verenigde Staten hadden een arrestatiebevel voor Meng uitgevaardigd.

Peking blijft volhouden dat de arrestaties van de Canadezen niets te maken hebben met de aanhouding van Meng, die nog vastzit in Vancouver zolang zij haar uitlevering aan de VS nog juridisch aanvecht. Enkele dagen voordat het proces tegen Kovrig begon, uitten de Verenigde Staten hun zorgen over de zaak tijdens een gespannen top tussen de Amerikanen en de Chinezen in Alaska.

Zorgen

De Chinese staatszender CCTV meldde dat Kovrig en zijn advocaat maandag aanwezig waren in de rechtszaal. Net als in de zaak van Spavor, die vrijdag terechtstond, volgt het vonnis op een latere datum.

Canada maakt zich ernstige zorgen om het gebrek aan toegang en transparantie gedurende de processen van Spavor en Kovrig. Bij de zaak van Spavor vrijdag, kregen vertegenwoordigers van westerse landen, waaronder ook Nederland, geen toegang tot de rechtszaal.

Meer uit Buitenland

Kyiv: Russische aanvallen 'terroristisch antwoord' op vredesplan

KYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.

13 minuten geleden
Macron waarschuwt voor zwakte tegenover dreiging Rusland

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.

34 minuten geleden
Amerikaanse topfiguur spreekt Russen in Abu Dhabi over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.

1 uur geleden
Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

4 uur geleden
Slachtoffers door Oekraïense aanvallen op Rusland

TAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.

5 uur geleden
Hoekstra: klimaattop mogelijk op andere manier organiseren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".

5 uur geleden
Venezuela wil dat maatschappijen vluchten hervatten

CARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.

5 uur geleden