Chinees proces tegen Canadese 'spion' voorbij, vonnis komt later
PEKING (ANP/RTR) - Het strafproces in China tegen de Canadese oud-diplomaat Michael Kovrig wegens spionage is maandag afgerond. Volgens Chinese staatsmedia volgt de uitspraak op een andere dag. Wanneer precies werd er niet bij gemeld.
Kovrig zit inmiddels al ruim twee jaar gevangen in China. Hij werd met landgenoot Michael Spavor in 2018 aangehouden, vlak nadat de Canadese politie Meng Wanzhou had gearresteerd, de financieel directeur van de Chinese techgigant Huawei. De Verenigde Staten hadden een arrestatiebevel voor Meng uitgevaardigd.
Peking blijft volhouden dat de arrestaties van de Canadezen niets te maken hebben met de aanhouding van Meng, die nog vastzit in Vancouver zolang zij haar uitlevering aan de VS nog juridisch aanvecht. Enkele dagen voordat het proces tegen Kovrig begon, uitten de Verenigde Staten hun zorgen over de zaak tijdens een gespannen top tussen de Amerikanen en de Chinezen in Alaska.
Zorgen
De Chinese staatszender CCTV meldde dat Kovrig en zijn advocaat maandag aanwezig waren in de rechtszaal. Net als in de zaak van Spavor, die vrijdag terechtstond, volgt het vonnis op een latere datum.
Canada maakt zich ernstige zorgen om het gebrek aan toegang en transparantie gedurende de processen van Spavor en Kovrig. Bij de zaak van Spavor vrijdag, kregen vertegenwoordigers van westerse landen, waaronder ook Nederland, geen toegang tot de rechtszaal.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
6 uur geleden