Chinees JD.com opent 'geautomatiseerde' winkeltjes in Nederland
AMSTELVEEN (ANP) - De Chinese webwinkel JD.com gaat met zijn dochter Ochama vier 'geautomatiseerde' winkels openen in Nederland. Klanten kunnen boodschappen en andere producten via internet bestellen en die daar binnen een paar uur ophalen of de volgende dag thuis laten bezorgen. Om te winkelen bij Ochama is wel een lidmaatschap nodig.
De winkels gaan onder meer eten, huishoudelijke apparaten, cosmetica en kleding verkopen. "Ze hebben keuze uit een compleet aanbod A-merkproducten", stelt het bedrijf in een toelichting. Klanten die kiezen voor het afhalen van hun bestelling betreden volgens Ochama "een futuristisch ogende ruimte". Er is een showroom en op de achtergrond zijn robots bezig met het selecteren, verpakken en klaarzetten van bestellingen. Dat zijn zelfrijdende wagentjes en robotarmen, aldus het bedrijf.
Het is voor het eerst dat JD.com een winkel opent in Europa. Het grote Chinese bedrijf heeft Nederland gekozen om het concept te testen. "Nederlanders staan positief tegenover innovaties en hebben een sterk milieubesef," zegt operationeel directeur Mark den Butter van Ochama. "Ons concept zorgt voor minder verkeer en piekdrukte bij het boodschappen doen. De consument profiteert van scherpe prijzen, ruime keuze en meer gemak onder één dak." De eerste twee winkels zijn geopend in Leiden en Rotterdam. Volgens het bedrijf volgen er snel twee in Diemen en Utrecht.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
12 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
19 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
23 uur geleden