Chinees internetbedrijf Tencent weet omzetdaling te keren
SHENZHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent heeft in het vierde kwartaal de omzet weer licht zien groeien, na twee kwartalen van krimp op rij. Over het hele jaar zag de Chinese marktleider op het gebied van games en sociale media de omzet wel dalen. Dat kwam vooral door de strengere regelgeving van de Chinese overheid om gameverslaving onder jongeren aan te pakken.
Tencent is de grootste uitgever van computerspellen ter wereld en bezit de superapp WeChat, waarmee gebruikers allerlei zaken van bankieren tot shoppen kunnen regelen. Door de strengere regelgeving kreeg het bedrijf lange tijd geen vergunningen om nieuwe spellen op de markt te brengen. Inmiddels is de regelgeving weer wat versoepeld en geven de Chinese autoriteiten meer licenties af voor nieuwe spellen.
De omzet van Tencent, waarin de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een groot belang heeft, steeg tot bijna 145 miljard yuan. Dat is omgerekend ongeveer 19,5 miljard euro. Dat was iets beter dan analisten hadden verwacht. In het derde kwartaal bedroeg de omzet 140 miljard yuan. Ten opzichte van het vierde kwartaal in 2021 groeide de omzet met slechts een half procent. De kwartaalwinst steeg met 12 procent op jaarbasis. Over het hele jaar daalde de omzet met 1 procent en zakte de winst met 16 procent.
De binnenlandse verkopen van de gametak van Tencent groeiden het afgelopen jaar nauwelijks. Wel wordt voor dit jaar veel verwacht van de wereldwijde populaire games van het bedrijf zoals Valorant en Lost Ark, nadat Tencent in december voor het eerst in lange tijd weer vergunningen heeft gekregen voor nieuwe spellen. Ook zal Tencent naar verwachting dit jaar profiteren van het loslaten van het strenge coronabeleid in China, waardoor consumenten en bedrijven weer meer zullen uitgeven aan entertainment en advertenties.
Meer uit Financieel
DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
7 uur geleden