Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinees beschuldigd van bedrijfsspionage in VS

Chinees beschuldigd van bedrijfsspionage in VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Justitie in de VS heeft een 42-jarige Chinees aangeklaagd wegens bedrijfsspionage bij het biotechnologisch concern Monsanto. De man riskeert een gevangenisstraf van vijftien jaar en miljoenen aan boetes.

Haitao Xiang werd in 2017 aangehouden op een Amerikaanse luchthaven met een ticket voor een enkele reis richting China. Hij had door Monsanto ontwikkelde software bij zich voor de verbetering van de oogst. De man werkte bijna tien jaar voor Monsanto en een dochterbedrijf.

De Amerikaanse justitie ziet de zaak als aanwijzing dat de Chinese regering werknemers aanmoedigt bedrijfsgeheimen te ontvreemden naar China. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde echter dat de VS proberen de zaak juist te gebruiken om beschuldigingen te onderbouwen dat Peking technologie probeert te stelen van Amerikaanse bedrijven. China noemt het een "op zichzelf staand incident".

Meer uit Buitenland

AI van OpenAI infiltreert medische database Australische overheid

CANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

1 uur geleden
EU roept op tot de-escalatie in Noord-Ethiopische regio Tigray

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.

2 uur geleden
Oekraïne stuurt twee Noord-Koreaanse gevangenen naar Zuid-Korea

NEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.

3 uur geleden
Weinstein krijgt 15 jaar cel voor misbruik productieassistent

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.

6 uur geleden
België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.

6 uur geleden
VS nodigen Poetin uit voor G20-top in december

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.

6 uur geleden
Burgemeester van Ankara verlaat Turkse oppositiepartij CHP

ANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.

6 uur geleden