Chinees beschuldigd van bedrijfsspionage in VS
WASHINGTON (ANP/AFP) - Justitie in de VS heeft een 42-jarige Chinees aangeklaagd wegens bedrijfsspionage bij het biotechnologisch concern Monsanto. De man riskeert een gevangenisstraf van vijftien jaar en miljoenen aan boetes.
Haitao Xiang werd in 2017 aangehouden op een Amerikaanse luchthaven met een ticket voor een enkele reis richting China. Hij had door Monsanto ontwikkelde software bij zich voor de verbetering van de oogst. De man werkte bijna tien jaar voor Monsanto en een dochterbedrijf.
De Amerikaanse justitie ziet de zaak als aanwijzing dat de Chinese regering werknemers aanmoedigt bedrijfsgeheimen te ontvreemden naar China. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde echter dat de VS proberen de zaak juist te gebruiken om beschuldigingen te onderbouwen dat Peking technologie probeert te stelen van Amerikaanse bedrijven. China noemt het een "op zichzelf staand incident".
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
5 uur geleden