Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinees beschuldigd van bedrijfsspionage in VS

Chinees beschuldigd van bedrijfsspionage in VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Justitie in de VS heeft een 42-jarige Chinees aangeklaagd wegens bedrijfsspionage bij het biotechnologisch concern Monsanto. De man riskeert een gevangenisstraf van vijftien jaar en miljoenen aan boetes.

Haitao Xiang werd in 2017 aangehouden op een Amerikaanse luchthaven met een ticket voor een enkele reis richting China. Hij had door Monsanto ontwikkelde software bij zich voor de verbetering van de oogst. De man werkte bijna tien jaar voor Monsanto en een dochterbedrijf.

De Amerikaanse justitie ziet de zaak als aanwijzing dat de Chinese regering werknemers aanmoedigt bedrijfsgeheimen te ontvreemden naar China. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde echter dat de VS proberen de zaak juist te gebruiken om beschuldigingen te onderbouwen dat Peking technologie probeert te stelen van Amerikaanse bedrijven. China noemt het een "op zichzelf staand incident".

Meer uit Buitenland

Israël dreigt met zwaardere aanvallen Gaza om gevonden vliegers

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft gedreigd de aanvallen op de Gazastrook te intensiveren als vanuit dat Palestijns gebied nog meer drones, ballonnen en vliegers opstijgen. Vrijdag en zaterdag werden in Israël vier vliegers gevonden die vermoedelijk uit Gaza afkomstig waren. Het Israëlische leger beschouwt die voorwerpen als een bedreiging omdat die eerder gebruikt zouden zijn bij aanvallen.

30 minuten geleden
Zelensky herhaalt dat Oekraïne niet achter aanval Nord Stream zat

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag opnieuw gezegd dat Oekraïne niet achter de aanval op de Nord Stream-pijpleidingen in 2022 zat. Vorige maand zei de Duitse openbaar aanklager dat de Oekraïense staat opdracht gaf tot sabotage van de pijpleidingen voor de toevoer van Russisch gas naar Europa.

2 uur geleden
Ziekenhuis Nevada ontruimd om grote natuurbrand

RENO (ANP) - In de Amerikaanse staat Nevada zijn alle patiënten van het Northwest Specialty Hospital geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. Het vuur woedt aan de rand van de stad Reno en het ziekenhuis is uit voorzorg ontruimd, meldt de lokale nieuwszender KTVN.

5 uur geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza, onder wie een kind

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de centrale Gazastrook hebben zondag drie mensen gedood, onder wie een kind, meldt de burgerbescherming. Het Israëlische leger beweerde een "terrorist" te hebben getroffen.

7 uur geleden
Dodental loopt op na brand in Zwitsers woongebouw met restaurant

THUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis zijn nog twee lichamen gevonden na een brand die donderdagavond in een restaurant uitbrak, meldt de politie. Daarmee is het dodental door de brand op vier gekomen. Zaterdag waren al twee lichamen gevonden.

8 uur geleden
Verdachte van aanval met zwaard in Zweden in voorlopige hechtenis

FAGERSTA (ANP/AFP) - De 18-jarige man die wordt verdacht van het doden en verwonden van meerdere jongeren met een zwaard op een school in Zweden is in voorlopige hechtenis genomen, meldt de openbaar aanklager. Hij wordt verdacht van moord en poging tot moord.

8 uur geleden
Zelensky verwerpt oproep rivaal tot verkiezingen in oorlogstijd

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt het "te gevaarlijk" voor Oekraïne om verkiezingen te houden terwijl het land vecht tegen de Russische invasie. Zelensky zei dit in een verklaring waarmee hij reageerde op een oproep van zijn voormalige minister van Defensie Mychajlo Fedorov om verkiezingen te organiseren. Zelensky ontsloeg Fedorov vorige maand na een herschikking van zijn kabinet.

10 uur geleden