Chinees beschuldigd van bedrijfsspionage in VS
WASHINGTON (ANP/AFP) - Justitie in de VS heeft een 42-jarige Chinees aangeklaagd wegens bedrijfsspionage bij het biotechnologisch concern Monsanto. De man riskeert een gevangenisstraf van vijftien jaar en miljoenen aan boetes.
Haitao Xiang werd in 2017 aangehouden op een Amerikaanse luchthaven met een ticket voor een enkele reis richting China. Hij had door Monsanto ontwikkelde software bij zich voor de verbetering van de oogst. De man werkte bijna tien jaar voor Monsanto en een dochterbedrijf.
De Amerikaanse justitie ziet de zaak als aanwijzing dat de Chinese regering werknemers aanmoedigt bedrijfsgeheimen te ontvreemden naar China. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde echter dat de VS proberen de zaak juist te gebruiken om beschuldigingen te onderbouwen dat Peking technologie probeert te stelen van Amerikaanse bedrijven. China noemt het een "op zichzelf staand incident".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft aan CNN meer details prijsgegeven over het "akkoord" dat Iran en de VS maandag digitaal ondertekend hebben. Volgens Vance gaat het om een "vrij algemeen document" van anderhalve bladzijde. Nog altijd is niet duidelijk wat er precies is afgesproken in het zogenoemde memorandum van overeenstemming.
52 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israëlische troepen blijven "zolang als dat noodzakelijk is" in Libanon, de Gazastrook en Syrië. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu nadat bekend was gemaakt dat de regering-Trump en het Iraanse regime het eens zijn over een vredesdeal.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De officiële start van de onderhandelingen over toetreding van Oekraïne tot de EU is "voor ons echt een Rubicon, een mijlpaal", zei de Oekraïense vicepremier Taras Kachka maandagavond in Luxemburg. "Toetreding tot de Europese Unie is de droom van de Oekraïense samenleving en een zeer sterke veiligheidsgarantie", zei Kachka tijdens een persconferentie in Luxemburg, na de eerste officiële toetredingsgesprekken.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft per decreet besloten dat begin 2027, na meer dan twee decennia, weer presidentsverkiezingen gehouden moeten worden. Dat schrijft het Palestijnse persbureau Wafa, zonder te benoemen of de hoogbejaarde Abbas zelf ook weer wil meedoen.
5 uur geledenOSLO (ANP) - De rechtbank van Oslo heeft een verzoek van Marius Borg Høiby om vrijgelaten te worden uit voorlopige hechtenis afgewezen, melden Noorse media. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit diende het verzoek maandag in nadat hij werd veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het akkoord dat Iran en de VS zijn overeengekomen, is elektronisch ondertekend door president Donald Trump, vicepresident Vance en de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris maandag tegen Reuters.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Rusland zit vermoedelijk achter brandstichtingen die gericht waren tegen de Britse premier Keir Starmer. Dat meldt de Britse omroep BBC op basis van eigen onderzoek. Een jonge Russische diplomaat zou de brandstichters opdracht hebben gegeven.
7 uur geleden