'Chinees Ant Group bouwt samenwerking met banken af'
HANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese financieel dienstverlener Ant Group gaat minder leningen aan consumenten verstrekken in samenwerking met banken. De Chinese toezichthouder hintte al een tijdje op mogelijke maatregelen om die leningen terug te dringen waarna Ant en de banken besloten zelf een maximum aan de leningen te stellen, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Ant groeide de laatste jaren met name hard door zijn consumentenkrediet, dat het in samenwerking met veel Chinese banken aanbood. Bijna twee derde van de omzet van de fintech kwam daarvandaan in de eerste helft van vorig jaar.
Die snelle groei had moeten leiden naar de duurste beursgang ooit, maar die werd kort van tevoren verboden door de autoriteiten. Peking meende dat Ant niet aan nieuwe richtlijnen voldeed. Die stap kwam nadat oprichter Jack Ma, die ook achter Ants moederbedrijf Alibaba zit, de Chinese machthebbers had bekritiseerd dat ze vernieuwing in de financiële sector tegen zouden houden.
Inmiddels zou Ant een akkoord hebben bereikt met de financiële toezichthouders over de regelgeving. Daarbij zou Ant aan vergelijkbare eisen moeten voldoen als een bank. Ook moeten alle onderdelen van Ant in een financiële holding worden geplaatst. De fintech had eerder nog geprobeerd om zijn technologische aanbod op bijvoorbeeld het gebied van de blockchain en maaltijdbezorging daarbuiten te houden. Eerdere speculatie dat Ant mogelijk gedwongen zou worden om onderdelen af te stoten, lijkt nu niet meer waarschijnlijk.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics heeft in het eerste kwartaal van 2026 recordresultaten behaald. Vooral de chipdivisie van het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern liet een forse groei zien door de aanhoudende grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.
27 minuten geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht 2,4 miljard dollar meer kwijt te zijn aan brandstof dan vorig jaar, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Tegelijkertijd wist het luchtvaartconcern in het eerste kwartaal zijn resultaat te verbeteren. De grote klap van de duurdere kerosine moet nog komen, waarschuwt de Frans-Nederlandse combinatie.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Greenpeace dreigt met een rechtszaak in Nederland tegen JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld. De organisatie wil uitbreidingsplannen in Nigeria blokkeren.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR onderzoekt de verkoop van Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli. De Amerikanen mikken op een deal voor het voormalige Unilever-onderdeel ter waarde van maximaal 10 miljard dollar (8,5 miljard euro), meldt Financial Times op basis van betrokkenen bij de zaak.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst in de eerste drie maanden van het jaar opgevoerd. De bank ziet ruimte om voor 1 miljard euro aandelen in te kopen, waar aandeelhouders profijt van hebben. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid goed met de bank.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.
1 uur geleden