'Chinees Ant Group bouwt samenwerking met banken af'
HANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese financieel dienstverlener Ant Group gaat minder leningen aan consumenten verstrekken in samenwerking met banken. De Chinese toezichthouder hintte al een tijdje op mogelijke maatregelen om die leningen terug te dringen waarna Ant en de banken besloten zelf een maximum aan de leningen te stellen, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Ant groeide de laatste jaren met name hard door zijn consumentenkrediet, dat het in samenwerking met veel Chinese banken aanbood. Bijna twee derde van de omzet van de fintech kwam daarvandaan in de eerste helft van vorig jaar.
Die snelle groei had moeten leiden naar de duurste beursgang ooit, maar die werd kort van tevoren verboden door de autoriteiten. Peking meende dat Ant niet aan nieuwe richtlijnen voldeed. Die stap kwam nadat oprichter Jack Ma, die ook achter Ants moederbedrijf Alibaba zit, de Chinese machthebbers had bekritiseerd dat ze vernieuwing in de financiële sector tegen zouden houden.
Inmiddels zou Ant een akkoord hebben bereikt met de financiële toezichthouders over de regelgeving. Daarbij zou Ant aan vergelijkbare eisen moeten voldoen als een bank. Ook moeten alle onderdelen van Ant in een financiële holding worden geplaatst. De fintech had eerder nog geprobeerd om zijn technologische aanbod op bijvoorbeeld het gebied van de blockchain en maaltijdbezorging daarbuiten te houden. Eerdere speculatie dat Ant mogelijk gedwongen zou worden om onderdelen af te stoten, lijkt nu niet meer waarschijnlijk.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Mollie komt met een nieuwe methode om producten en diensten op het internet te kopen. Daarmee zet het een directe concurrent van iDEAL en diens opvolger Wero in de markt. Mollie bevestigt dat zijn service geen kopersbescherming biedt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Wero.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse regering gaat AI-brillen op bepaalde locaties tijdelijk verbieden. Volgens Torgeir Micaelsen, minister van Digitalisering en Openbaar Bestuur, geeft het tijdelijke verbod de tijd om grondig onderzoek te doen en een "weloverwogen debat te voeren dat de basis kan leggen voor duurzame en mogelijk permanente regelgeving".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. Verfproducent AkzoNobel stond bij de stijgers na de bekendmaking van de verkoop van zijn divisie voor decoratieve verven in Zuidoost-Azië en Australië ter waarde van 1,2 miljard euro aan het Japanse Nippon Paint.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motorfietsen in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar naar een record gestegen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC werden sinds begin dit jaar 20.035 nieuwe motorfietsen geregistreerd. Dat is ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen het om 17.375 motorfietsen ging.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwbouwwoningen is in het tweede kwartaal van dit jaar met ruim een tiende gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. Het is het vierde kwartaal op rij dat minder nieuwbouwwoningen zijn verkocht. Het aantal verkochte bestaande woningen nam wel licht toe. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het Kadaster en Eurostat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De totale studieschuld van Nederlandse studenten en oud-studenten is voor het eerst gedaald. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Begin 2026 bedroeg de totale studieschuld 28 miljard euro, een daling van 0,8 miljard euro vergeleken met het jaar ervoor.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Middelbare scholieren moeten bij hun schoolboeken nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM), die onderzoek deed naar de niet goed werkende markt, vindt deze koppelverkoop een "maatschappelijk ongewenste verkoopstrategie" en roept uitgevers op hiermee te stoppen. Ook zijn de boeken nog te vaak wegwerpexemplaren. Het aanbod van herbruikbare leerboeken is volgens de ACM de laatste jaren gedaald naar "bijna nul".
5 uur geleden