Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China's spoornet voor hogesnelheidstreinen 50.000 kilometer lang

China's spoornet voor hogesnelheidstreinen 50.000 kilometer lang

BEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.

De nieuwe lijn begint in de stad Xi'an, bekend om China's beroemde terracottaleger, en eindigt in Yan'an, ten noorden daarvan. De treinrit beslaat in totaal 299 kilometer en de kortste reis duurt 68 minuten. De zogenoemde C9309-trein rijdt er met een snelheid van 350 kilometer per uur. Dat is sneller dan de Japanse Shinkansen, die een topsnelheid van 320 kilometer per uur heeft.

Voor de aanleg van de lijn moesten ook enkele huizen worden gesloopt. De bewoners die moesten verhuizen, zouden 5000 yuan (ongeveer 700 dollar) per huishouden ontvangen om te verhuizen, zeiden lokale autoriteiten in 2020 toen de bouw begon. De laatste jaren werkt China hard aan het uitbreiden van zijn hogesnelheidsnetwerk.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven onder druk op Damrak na resultaten Intel en Amazon

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk na tegenvallende kwartaalresultaten van chipproducent Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.

4 minuten geleden
Lichte krimp voor Franse economie in derde kwartaal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie is in het derde kwartaal licht gekrompen. Volgens een voorlopige raming van het Franse statistiekbureau Insee bedroeg de krimp 0,1 procent in vergelijking met de drie maanden ervoor. Het tegenvallende cijfer komt bovenop de grote onrust over de hoge Franse staatsschuld, politieke spanningen en de gewelddadige protesten in het land van de afgelopen tijd.

20 minuten geleden
Heijmans bouwt minder woningen en meer infrastructuur

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.

1 uur geleden
Binance schat dat ruim 6 miljard dollar gemoeid is met cryptohack

ABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.

1 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro blijft kampen met zwakte bij offshore wind

NOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro blijft kampen met zwakte op de markt voor offshore windenergieprojecten. Wel krijgt het bedrijf meer werk vanuit de olie- en gasindustrie nu de energieprijzen hoog liggen door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor nam de omzet in het afgelopen kwartaal licht toe.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea zakken door verliezen in chipsector

SEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn vrijdag hard omlaaggegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na tegenvallende resultaten van chipfabrikant Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.

1 uur geleden
Verkoopprijzen industrie opnieuw hoger door duurdere olie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.

2 uur geleden