China: zwarte lijst met medestanders onafhankelijk Taiwan
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China stelt een zwarte lijst samen met daarop personen, bedrijven en instellingen die het ziet als ondersteuners van de Taiwanese onafhankelijkheid. De lijst is een signaal dat Peking harder gaat optreden tegen critici. Het communistische China beschouwt het kapitalistische Taiwan als een Chinese provincie en heeft er nooit een geheim van gemaakt dat het de eilandstaat wil inlijven.
"De lijst is alleen gericht op een paar koppige activisten voor de Taiwanese onafhankelijkheid en hun sponsors en niet gericht op de meerderheid van de Taiwanese landgenoten", zei een woordvoerster van het Chinese staatskantoor voor Taiwanese zaken. Ze gaf geen details over de omvang van de lijst of de namen van de personen, bedrijven of instellingen die op de lijst staan.
Berichten over de lijst zorgden eerder deze maand voor onrust onder activisten in Taiwan en Hongkong. Een Chinagezinde krant uit Hongkong meldde dat Peking namen van prominente voorvechters van de Taiwanese onafhankelijkheid verzamelde in het semiautonome Hongkong en daarbuiten.
China heeft de druk op de Taiwanese president Tsai Ing-wen laatste maanden opgevoerd door met zijn luchtmacht geregeld het Taiwanese luchtruim te schenden. Tijdens Tsai's eerste vier jaar als president legde China de communicatie met Taiwan stil omdat de president weigerde te erkennen dat beide zijden van de Straat van Taiwan tot "één China" behoren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
6 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
6 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
7 uur geleden