Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China zit VS dwars door verbod op Amerikaanse Micron-chips

China zit VS dwars door verbod op Amerikaanse Micron-chips

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China zit de Verenigde Staten dwars door aan te kondigen dat chips van het Amerikaanse Micron Technology niet meer welkom zijn. Volgens de Chinese Cyberspace Administration, de internetregulator en censor van het land, vormen de producten van Micron een beveiligingsgevaar voor de informatie-infrastructuur en de nationale veiligheid.

De stap komt meer dan een maand nadat China een onderzoek instelde naar de leveringen van Amerika's grootste fabrikant van geheugenchips. Deskundige Holden Triplett van Trenchcoat Advisors zegt dat het naar alle waarschijnlijkheid gaat om een vergelding voor westerse maatregelen tegen China. "Geen enkel buitenlands bedrijf dat in China actief is, zou door deze kunstgreep moeten worden misleid. Dit zijn pure en simpele politieke acties, en elk bedrijf zou de volgende kunnen zijn."

China lijkt te reageren op de exportbeperkingen van geavanceerde chiptechnologieën naar het land door westerse landen. Zo besloten de VS, Nederland en Japan al om die technologieën niet meer aan China te leveren om ervoor te zorgen dat het land niet de modernste halfgeleiders kan ontwikkelen, omdat die chips ook voor militaire doeleinden bruikbaar zijn. Zo mag de Nederlandse chipmachinemaker ASML bijvoorbeeld geen hoogwaardige apparatuur meer uitvoeren naar China.

Impact beperken

In een reactie op de nieuwste ontwikkelingen stelt het Amerikaanse ministerie van Handel dat de conclusies van Peking "geen feitelijke basis" hebben. Washington zegt ook dat het, samen met bondgenoten, zal proberen om de impact voor de eigen industrieën zoveel mogelijk te beperken.

De Chinese boycot van Micron-chips brengt ook nieuwe onzekerheid met zich mee voor de andere Amerikaanse chipfabrikanten die zaken doen met China, 's werelds grootste markt voor halfgeleiders. Bedrijven als Qualcomm, Broadcom en Intel leveren voor miljarden chips aan het land. In China worden al die chips vervolgens in allerlei elektronica verwerkt en van daaruit over de hele wereld verspreid.

Meer uit Financieel

IEA wil dat landen kijken naar vrijgeven extra diesel

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.

5 uur geleden
TUI: Nederlandse klanten zijn niet geraakt door datalek in België

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.

5 uur geleden
Campagneteam Lula beschuldigt Meta van inmenging in verkiezingen

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.

7 uur geleden
Wereldbank praat met tientallen landen over crisishulp om energie

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.

9 uur geleden
VS geven 4 miljoen vaten olie vrij om verstoringen door Isaias

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.

10 uur geleden
Topman Microsoft wil 'noodrem' op geavanceerde AI-modellen

REDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.

11 uur geleden
Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

1 dag geleden