Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China zit VS dwars door verbod op Amerikaanse Micron-chips

China zit VS dwars door verbod op Amerikaanse Micron-chips

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China zit de Verenigde Staten dwars door aan te kondigen dat chips van het Amerikaanse Micron Technology niet meer welkom zijn. Volgens de Chinese Cyberspace Administration, de internetregulator en censor van het land, vormen de producten van Micron een beveiligingsgevaar voor de informatie-infrastructuur en de nationale veiligheid.

De stap komt meer dan een maand nadat China een onderzoek instelde naar de leveringen van Amerika's grootste fabrikant van geheugenchips. Deskundige Holden Triplett van Trenchcoat Advisors zegt dat het naar alle waarschijnlijkheid gaat om een vergelding voor westerse maatregelen tegen China. "Geen enkel buitenlands bedrijf dat in China actief is, zou door deze kunstgreep moeten worden misleid. Dit zijn pure en simpele politieke acties, en elk bedrijf zou de volgende kunnen zijn."

China lijkt te reageren op de exportbeperkingen van geavanceerde chiptechnologieën naar het land door westerse landen. Zo besloten de VS, Nederland en Japan al om die technologieën niet meer aan China te leveren om ervoor te zorgen dat het land niet de modernste halfgeleiders kan ontwikkelen, omdat die chips ook voor militaire doeleinden bruikbaar zijn. Zo mag de Nederlandse chipmachinemaker ASML bijvoorbeeld geen hoogwaardige apparatuur meer uitvoeren naar China.

Impact beperken

In een reactie op de nieuwste ontwikkelingen stelt het Amerikaanse ministerie van Handel dat de conclusies van Peking "geen feitelijke basis" hebben. Washington zegt ook dat het, samen met bondgenoten, zal proberen om de impact voor de eigen industrieën zoveel mogelijk te beperken.

De Chinese boycot van Micron-chips brengt ook nieuwe onzekerheid met zich mee voor de andere Amerikaanse chipfabrikanten die zaken doen met China, 's werelds grootste markt voor halfgeleiders. Bedrijven als Qualcomm, Broadcom en Intel leveren voor miljarden chips aan het land. In China worden al die chips vervolgens in allerlei elektronica verwerkt en van daaruit over de hele wereld verspreid.

Meer uit Financieel

Inflatie stijgt naar 3,4 procent door hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.

26 minuten geleden
OpenAI: medewerkers ontslagen om onzorgvuldige omgang informatie

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.

5 uur geleden
Mattel wint op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.

8 uur geleden
Bloomberg: Anthropic mikt op beursgang voor Thanksgiving

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

10 uur geleden
Euronext-topman: kabinetsplannen ontmoedigen kleine beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.

10 uur geleden
Handelschef: EU wil gecoördineerde aanpak met VS over dieselprijs

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.

11 uur geleden
Hans Anders schort verkoop Meta-bril op om 'publieke discussie'

GORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".

12 uur geleden