Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China zinspeelt op strengere reisbeperkingen

China zinspeelt op strengere reisbeperkingen

BEIJING (ANP) - China zinspeelt op strengere reisbeperkingen om het rondwarende coronavirus in het land de kop in de te drukken. De ophanden zijnde beperkingen leidden tot publieke verontwaardiging en onrust, zeker omdat het land al strenge maatregelen heeft ingesteld om coronabesmettingen tegen te gaan.

De Nationale Immigratiedienst stelde voor om onnodige uitgaande reizen voor Chinese burgers verder te beperken. Ook zal het lastiger worden om de nodige inreis- en uitreisdocumenten voor China te bemachtigen. Met de strengere maatregelen wil China, dat er een zerocovidbeleid op nahoudt, voorkomen dat het virus het land wordt binnengebracht.

China worstelt met het indammen van de ergste uitbraak sinds de begindagen van de pandemie. Miljoenenstad Shanghai is al wekenlang vrijwel geheel afgesloten. De inwoners van Beijing vrezen dat zij ook snel aan de beurt komen.

Groeiende frustratie

De aankondiging van de Chinese autoriteiten is in lijn met de eerder afgegeven richtlijnen. Evengoed zorgt de herhaling van de boodschap voor groeiende frustratie over de economische en sociale kosten van China's coronabeleid. Naast de binnenlandse lockdowns heeft het land zich de afgelopen twee jaar feitelijk van de wereld afgesloten. Daardoor is China geïsoleerd geraakt terwijl andere landen in de wereld met het virus leren leven.

Vorig jaar reisden 128 miljoen mensen van en naar China. Dat is nog geen vijfde van het aantal van voor de crisis. Het land gaf slechts 335.000 paspoorten uit in de eerste helft van 2021. Dat aantal ligt op nog geen 2 procent van het aantal uitgiften in dezelfde periode in 2019.

De langdurige vergrendeling van Shanghai, het financiële centrum van het land waar veel Chinese multinationals hun hoofdkantoor hebben, zorgde er al voor dat veel mensen zijn vertrokken. Onzekerheid over wanneer het normale leven kan worden hervat, wijst erop dat er meer mensen zullen volgen.

Meer uit Buitenland

Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

1 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

1 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

3 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

3 uur geleden
One Battle wint zes BAFTA's, I Swear verrast met acteursprijs

LONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.

4 uur geleden
Activisten hangen foto van Andrew na arrestatie op in Louvre

PARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.

5 uur geleden
Ruim 200 gevangenen in Venezuela in hongerstaking om amnestiewet

CARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.

6 uur geleden