China zinspeelt op strengere reisbeperkingen
BEIJING (ANP) - China zinspeelt op strengere reisbeperkingen om het rondwarende coronavirus in het land de kop in de te drukken. De ophanden zijnde beperkingen leidden tot publieke verontwaardiging en onrust, zeker omdat het land al strenge maatregelen heeft ingesteld om coronabesmettingen tegen te gaan.
De Nationale Immigratiedienst stelde voor om onnodige uitgaande reizen voor Chinese burgers verder te beperken. Ook zal het lastiger worden om de nodige inreis- en uitreisdocumenten voor China te bemachtigen. Met de strengere maatregelen wil China, dat er een zerocovidbeleid op nahoudt, voorkomen dat het virus het land wordt binnengebracht.
China worstelt met het indammen van de ergste uitbraak sinds de begindagen van de pandemie. Miljoenenstad Shanghai is al wekenlang vrijwel geheel afgesloten. De inwoners van Beijing vrezen dat zij ook snel aan de beurt komen.
Groeiende frustratie
De aankondiging van de Chinese autoriteiten is in lijn met de eerder afgegeven richtlijnen. Evengoed zorgt de herhaling van de boodschap voor groeiende frustratie over de economische en sociale kosten van China's coronabeleid. Naast de binnenlandse lockdowns heeft het land zich de afgelopen twee jaar feitelijk van de wereld afgesloten. Daardoor is China geïsoleerd geraakt terwijl andere landen in de wereld met het virus leren leven.
Vorig jaar reisden 128 miljoen mensen van en naar China. Dat is nog geen vijfde van het aantal van voor de crisis. Het land gaf slechts 335.000 paspoorten uit in de eerste helft van 2021. Dat aantal ligt op nog geen 2 procent van het aantal uitgiften in dezelfde periode in 2019.
De langdurige vergrendeling van Shanghai, het financiële centrum van het land waar veel Chinese multinationals hun hoofdkantoor hebben, zorgde er al voor dat veel mensen zijn vertrokken. Onzekerheid over wanneer het normale leven kan worden hervat, wijst erop dat er meer mensen zullen volgen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
1 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
10 uur geleden