China ziet af van Azië Cup door corona
BEIJING (ANP) - Het Aziatisch voetbalkampioenschap voor landenteams wordt volgend jaar niet in China gehouden. De Aziatische voetbalbond AFC moet op zoek naar een nieuwe locatie voor het vierjaarlijkse toernooi nadat de Chinese bond de organisatie teruggaf vanwege de coronasituatie in het land.
Het toernooi, waaraan 24 landen deelnemen, zou in tien Chinese steden worden gespeeld tussen 16 juni en 16 juli 2023. De AFC zegt in een verklaring de "uitzonderlijke omstandigheden veroorzaakt door Covid-19" te erkennen en toont begrip voor de beslissing van de Chinezen.
China probeert met strenge maatregelen de coronacrisis in de hand te houden. De inwoners van Shanghai zitten al meer dan een maand in een lockdown en in andere steden, zoals hoofdstad Beijing, wordt de bevolking frequent getest en dreigen lockdowns door stijgende coronacijfers. Verschillende sportevenementen werden al afgelast, zoals de Aziatische Spelen, die in september in Hangzhou zouden plaatsvinden, en de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Shanghai (30 juli) en Shenzhen (6 augustus).
De laatste keer dat er om de zogenoemde Asian Cup werd gevoetbald was in 2019 in de Verenigde Arabische Emiraten. Qatar kroonde zich daar tot kampioen.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.
53 minuten geledenKOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.
55 minuten geledenBEIT SHEMESH (ANP) - Zeker acht mensen zijn om het leven gekomen door een Iraanse raketaanval in het Israëlische Beit Shemesh, berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Ook raakten tientallen mensen gewond.
59 minuten geledenBEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Een van de bekendste van de Dode Zeerollen, de grote Jesajarol, is in veiligheid gebracht na de wederzijdse beschietingen tussen enerzijds Israël en de VS en anderzijds Iran. Dat meldt de Times of Israel.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De paus heeft opgeroepen tot een einde aan het geweld in het Midden-Oosten. "Geconfronteerd met de mogelijkheid van een tragedie van enorme omvang, doe ik een beroep op de betrokken partijen om de morele verantwoordelijkheid te nemen om de spiraal van geweld te stoppen voordat het een onoverbrugbare kloof wordt", zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tegen een menigte op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Naast hernieuwde hoop voor het Iraanse volk, is er door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land een "reëel risico op instabiliteit, wat de regio in een spiraal van geweld zou kunnen storten", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondag op X.
2 uur geleden