China zet defensieconcern Lockheed Martin op zwarte lijst
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft het Amerikaanse defensieconcern Lockheed Martin, bekend van de straaljager Joint Strike Fighter, toegevoegd aan zijn zwarte lijst van "onbetrouwbare bedrijven". Dat gebeurt vanwege wapenverkopen aan Taiwan, meldde het Chinese ministerie van Handel donderdag.
Een dochteronderneming van het Amerikaanse defensie- en luchtvaartconcern Raytheon Technologies belandde om dezelfde reden op de zwarte lijst. China beschouwt Taiwan als een afvallige provincie en duldt geen buitenlandse inmenging in Taiwan, dat zichzelf als onafhankelijk ziet. Het eiland heeft een eigen regering in de hoofdstad Taipei.
Vorig jaar september keurde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken de verkoop van Amerikaans militair materieel aan Taiwan goed, nadat China zijn militaire activiteiten rond Taiwan had opgevoerd. Lockheed Martin en Raytheon Technologies zijn de twee grootste defensieconcerns van de Verenigde Staten. Raytheon maakt onder meer radars en andere elektronische systemen voor militaire toepassingen in de lucht, op zee en aan land.
Door de plaatsing op de zwarte lijst mogen Chinese bedrijven geen zaken meer doen met Lockheed Martin en het Raytheon-onderdeel Missiles & Defense. Ook mogen de twee bedrijven geen nieuwe investeringen meer doen in China. De bedrijven krijgen ook een boete van tweemaal de waarde van de contracten van de wapenverkopen aan Taiwan. Bovendien zullen de werk- en verblijfsvergunningen voor de hoofdmanagers van de twee bedrijven worden ingetrokken en mogen ze China niet meer in.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederland gaat op slot als het kabinet niet investeert in infrastructuur. Dat stelt topman Ton Hillen bij de publicatie van de halfjaarcijfers van bouwconcern Heijmans. Hij roept daarbij op tot actie. "Het kabinet moet gaan beseffen dat het een urgent probleem is. Als we nu niet investeren, gaat het twee keer zoveel kosten."
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De nieuwe Amerikaanse importheffing kan gunstig uitpakken voor de handel tussen Europa en de Verenigde Staten. Dat zegt deskundige Casper Roerade van ondernemersorganisatie evofenedex. Volgens hem lijken veel goederen hierdoor minder zwaar belast te worden dan voorheen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding voor de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.
4 uur geleden