
China zegt met EU te praten over heffingen op stekkerauto's
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt meerdere gesprekken "op technisch niveau" te hebben gevoerd met de Europese Unie over extra heffingen op elektrische auto's uit het Aziatische land. Donderdag treden voorlopige extra heffingen op Chinese stekkerauto's in werking. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel sprak de hoop uit dat de twee mogendheden zullen werken aan een oplossing.
De Europese Commissie kondigde de extra heffingen aan als compensatie voor het oneerlijke concurrentievoordeel dat Chinese autobouwers zouden hebben van forse overheidssubsidies in hun thuisland. Daardoor zouden ze veel goedkoper elektrische auto's kunnen verkopen, ten koste van Europese fabrikanten.
De zegsman van het handelsministerie wees erop dat eventuele definitieve heffingen pas over vier maanden ingaan. "We hopen dat de Europese en Chinese zijde in dezelfde richting bewegen, oprechtheid tonen en zo snel mogelijk doorgaan met het consultatieproces", zei hij.
Handelsconflict
Beijing wees ook op de interne verdeeldheid binnen de EU, waar onder andere Duitsland veel bezwaren had tegen de nieuwe barrières voor Chinese auto's. "China hoopt dat de EU acht zal slaan op die oproep van binnenuit", klinkt het.
Het ministerie van Handel maakte tegelijkertijd een toespeling op mogelijke tegenmaatregelen in het handelsconflict. Eerder werd al duidelijk dat China onderzoekt of extra importheffingen op varkensvlees uit de Europese Unie mogelijk zijn. Een woordvoerder van het ministerie zei dat dit onderzoek de rechten van "belanghebbenden" beschermt.
Volgens analisten zouden strafheffingen op varkensvlees vooral Spanje, Nederland en Denemarken raken. China onderzoekt ook of er antidumpingsheffingen mogelijk zijn op Europese sterkedrank, wat vooral Frankrijk zou treffen. De 27 lidstaten van de EU moeten nog hun oordeel geven over de heffingen.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport heeft over 2024 een groter verlies geleden dan een jaar eerder. De hoeveelheid via de lucht vervoerde vracht liep terug en het aantal passagiers groeide slechts minimaal ten opzichte van 2023, het jaar waarin de luchthaven acht weken gesloten was voor vliegverkeer door de baanrenovatie.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Stichting Massaschade & Consument heeft Sony gedagvaard in een collectieve rechtszaak tegen het Japanse elektronica- en entertainmentconcern. De zaak draait om volgens de claimorganisatie hoge prijzen voor PlayStation-games die Sony rekent in zijn digitale winkel voor computerspellen. Sinds de aankondiging van de zaak in februari hebben ongeveer 22.000 deelnemers zich aangesloten bij de collectieve actie, meldt de stichting.
23 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het eerste kwartaal van dit jaar naar eigen zeggen geprofiteerd van het mooie voorjaarsweer, waardoor meer mensen klusjes in en om het huis gingen doen. Algemeen directeur Evert de Goede van Hornbach Nederland spreekt van een sterk begin van het jaar. "Het mooie voorjaarsweer had een positief effect op de resultaten. Veel klussers zijn aan de slag gegaan met tuinprojecten, wat leidde tot een groei in de verkoop van tuinartikelen."
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal van dit jaar met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming die hoger ligt dan de voorlopige schatting. Bij de eerste berekening die op 30 april werd gemeld, kwam de groei uit op 0,1 procent.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street ging maandag twijfelend van start, maar eindigde stevig in de plus. Beleggers beschouwden de Iraanse vergeldingsaanval op een Amerikaanse basis in Qatar als beperkt van aard en economisch irrelevant. De koersen gingen omhoog nadat Qatar had gemeld dat het de Iraanse aanvallen had onderschept zonder slachtoffers. Hierdoor gingen de olieprijzen, die de laatste tijd hard opliepen, scherp omlaag.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hoeft geen extra vluchten te annuleren door de luchtruimen die maandag in het Midden-Oosten zijn gesloten. "We hebben de afgelopen week al voorzorgsmaatregelen genomen", zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM doet een "klemmend beroep" op de vakbonden om weer terug aan de onderhandelingstafel te komen en niet te gaan staken. Hierover heeft de luchtvaartmaatschappij een brief gestuurd aan FNV en CNV.
10 uur geleden