Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China woest na oproep Nancy Pelosi tot boycot Olympische Spelen

China woest na oproep Nancy Pelosi tot boycot Olympische Spelen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi heeft tot woede van China aangedrongen op een gedeeltelijke boycot van de Olympische Spelen van 2022. Wereldleiders moeten volgens haar wegblijven van het sportevenement in Peking vanwege de mensenrechtensituatie in het Aziatische land.

"We kunnen niet doen alsof er niets mis is met het feit dat de Spelen in China worden gehouden", verklaarde voorzitter Pelosi van het Huis van Afgevaardigden volgens de Amerikaanse media. Ze wil dat staatshoofden hun sporters volgend jaar niet gaan toejuichen in Peking omdat "een genocide plaatsvindt terwijl jullie daar in jullie stoelen zitten".

Dergelijke oproepen vallen slecht in China. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat "sommige Amerikanen" leugens en desinformatie verspreiden. "Amerikaanse politici moeten stoppen de Olympische Beweging te gebruiken om smerige politieke spelletjes te spelen."

Washington en Peking liggen met elkaar overhoop over de behandeling van de Oeigoeren-minderheid in China. Leden van die overwegend islamitische bevolkingsgroep worden volgens waarnemers op grote schaal opgesloten in 'heropvoedingskampen'. De Amerikaanse autoriteiten en het Nederlandse parlement hebben dat Chinese beleid omschreven als "genocide".

Meer uit Buitenland

Nog geen besluit Iran over volgende gespreksronde met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.

28 minuten geleden
Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

1 uur geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

3 uur geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.

3 uur geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

3 uur geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

3 uur geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

4 uur geleden