Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil verbruik steenkool energiecentrales terugdringen

China wil verbruik steenkool energiecentrales terugdringen

BEIJING (ANP/RTR) - China wil dat zijn vervuilende kolencentrales minder steenkool gaan verbruiken om energie op te wekken. Zo moet de uitstoot van broeikasgassen volgens de autoriteiten worden teruggedrongen. Energiecentrales zijn verantwoordelijk voor zo'n 40 procent van alle CO2-emissie in China. Het land wil in 2060 klimaatneutraal zijn.

Tegen 2025 moeten Chinese kolencentrales gemiddeld hun verbruik verlagen naar 300 gram kolen per kilowattuur. Dat is iets minder dan de 305 gram per kilowattuur die vorig jaar werd verbruikt. In 2005 was dat 370 gram. Nieuwe elektriciteitscentrales die steenkool gebruiken moeten aan strengere voorwaarden voldoen. Oudere centrales die niet kunnen worden aangepast, worden op termijn gesloten.

Dinsdag werd juist nog bekend dat China zijn dagelijkse steenkoolproductie met meer dan een miljoen ton heeft verhoogd om de nijpende stroomtekorten in het land tegen te gaan. Volgens Beijing is de dagelijkse productie van de vervuilende brandstof nu gestegen naar gemiddeld meer dan 11,5 miljoen ton. Eerder deze maand steeg de prijs van steenkool in het land naar recordhoogte.

Tekorten aan steenkool, hoge brandstofprijzen en de grote vraag vanuit de industrie die is opgeleefd na de coronacrisis hadden geleid tot wijdverspreide stroomtekorten in de op een na grootste economie ter wereld. Vanwege die tekorten werden sommige fabrieken tijdelijk stilgelegd. China stoot van alle landen met afstand de meeste CO2 uit.

Meer uit Financieel

Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

3 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

5 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

7 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

9 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

12 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

20 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

22 uur geleden