China wil Tsjechische hulp bij oplossen handelsgeschil met EU
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China spoort de Tsjechische regering aan een actieve rol te spelen bij het oplossen van het handelsgeschil met de Europese Unie over elektrische voertuigen. Dat volgt uit een verklaring die zondag op de website van het Chinese ministerie van Handel is geplaatst.
De EU besloot eerder importheffingen tot meer dan 35 procent op te leggen voor elektrische voertuigen uit China. De maatregelen kwamen na onderhandelingen met China en nadat Brussel had vastgesteld dat het Aziatische land de fabricage van elektrische auto's dusdanig subsidieert dat er een oneerlijk speelveld zou ontstaan.
Ling Ji, viceminister van Handel, laat in de verklaring weten dat China de Europese stap niet accepteert. Ling maakte de opmerking ook tijdens zijn ontmoeting met een Tsjechische delegatie in Beijing, in de hoop dat het land een goed woordje voor China kan doen in Brussel.
China is bereid de samenwerking met Tsjechië te versterken als het gaat om bijvoorbeeld investeringen en nieuwe energie, voegde Ling ook toe. Ook zou China best willen overwegen de import van hightechproducten en -apparatuur uit Tsjechië uit te breiden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.
7 minuten geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.
15 minuten geledenWOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
49 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.
2 uur geleden