Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil Tsjechische hulp bij oplossen handelsgeschil met EU

China wil Tsjechische hulp bij oplossen handelsgeschil met EU

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China spoort de Tsjechische regering aan een actieve rol te spelen bij het oplossen van het handelsgeschil met de Europese Unie over elektrische voertuigen. Dat volgt uit een verklaring die zondag op de website van het Chinese ministerie van Handel is geplaatst.

De EU besloot eerder importheffingen tot meer dan 35 procent op te leggen voor elektrische voertuigen uit China. De maatregelen kwamen na onderhandelingen met China en nadat Brussel had vastgesteld dat het Aziatische land de fabricage van elektrische auto's dusdanig subsidieert dat er een oneerlijk speelveld zou ontstaan.

Ling Ji, viceminister van Handel, laat in de verklaring weten dat China de Europese stap niet accepteert. Ling maakte de opmerking ook tijdens zijn ontmoeting met een Tsjechische delegatie in Beijing, in de hoop dat het land een goed woordje voor China kan doen in Brussel.

China is bereid de samenwerking met Tsjechië te versterken als het gaat om bijvoorbeeld investeringen en nieuwe energie, voegde Ling ook toe. Ook zou China best willen overwegen de import van hightechproducten en -apparatuur uit Tsjechië uit te breiden.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

34 minuten geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

1 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

2 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

3 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

4 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

5 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

6 uur geleden