China wil strategische samenwerking met Rusland opvoeren
BEIJING (ANP/AFP) - China wil de strategische samenwerking met Rusland versterken. Dat heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi dinsdag gezegd bij een bezoek aan Beijing van zijn Russische evenknie Sergej Lavrov, berichten Russische staatsmedia.
"Beijing en Moskou zullen de strategische samenwerking op het wereldtoneel blijven versterken en elkaar krachtige steun blijven geven", aldus Wang volgens persbureau RIA Novosti. "China zal de stabiele ontwikkeling van Rusland onder leiding van Poetin steunen. Ik denk dat het Russische volk onder het sterke leiderschap van president Poetin een mooie toekomst zal hebben", zei hij nog.
Lavrov bedankte China voor zijn "steun" na de recente herverkiezing van president Vladimir Poetin. Hij zegt dat de twee landen samen beter een vuist kunnen maken tegen de Verenigde Staten en hun NAVO-bondgenoten, die zouden proberen om hun invloed uit te breiden. Wang wil volgens Russische media niet dat de NAVO haar activiteiten in de Oost-Aziatische regio uitbreidt. Lavrov vindt de westerse alliantie überhaupt geen relevant orgaan meer om mee te overleggen.
China en Rusland hebben de afgelopen jaren de economische samenwerking en diplomatieke contacten opgevoerd. Enkele dagen voor de Russische invasie van Oekraïne sloten ze een partnerschap "zonder grenzen", maar ook daarna is de band alleen maar hechter geworden. Westerse landen dringen er bij Beijing regelmatig op aan zijn invloed op Moskou te gebruiken om tot een vredesakkoord met Oekraïne te komen. China zegt neutraal te zijn in het conflict.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
41 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
42 minuten geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
7 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
8 uur geleden