China wil strategische samenwerking met Rusland opvoeren
BEIJING (ANP/AFP) - China wil de strategische samenwerking met Rusland versterken. Dat heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi dinsdag gezegd bij een bezoek aan Beijing van zijn Russische evenknie Sergej Lavrov, berichten Russische staatsmedia.
"Beijing en Moskou zullen de strategische samenwerking op het wereldtoneel blijven versterken en elkaar krachtige steun blijven geven", aldus Wang volgens persbureau RIA Novosti. "China zal de stabiele ontwikkeling van Rusland onder leiding van Poetin steunen. Ik denk dat het Russische volk onder het sterke leiderschap van president Poetin een mooie toekomst zal hebben", zei hij nog.
Lavrov bedankte China voor zijn "steun" na de recente herverkiezing van president Vladimir Poetin. Hij zegt dat de twee landen samen beter een vuist kunnen maken tegen de Verenigde Staten en hun NAVO-bondgenoten, die zouden proberen om hun invloed uit te breiden. Wang wil volgens Russische media niet dat de NAVO haar activiteiten in de Oost-Aziatische regio uitbreidt. Lavrov vindt de westerse alliantie überhaupt geen relevant orgaan meer om mee te overleggen.
China en Rusland hebben de afgelopen jaren de economische samenwerking en diplomatieke contacten opgevoerd. Enkele dagen voor de Russische invasie van Oekraïne sloten ze een partnerschap "zonder grenzen", maar ook daarna is de band alleen maar hechter geworden. Westerse landen dringen er bij Beijing regelmatig op aan zijn invloed op Moskou te gebruiken om tot een vredesakkoord met Oekraïne te komen. China zegt neutraal te zijn in het conflict.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
10 minuten geledenMILAAN (ANP/DPA) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn 39 anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
17 minuten geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
1 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
2 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA verandert haar plannen om weer mensen op de maan te zetten. De wijzigingen moeten de veiligheid verbeteren, na een reeks problemen. Op zijn vroegst in 2028 moeten de eerste astronauten voet op de maan zetten, voor het eerst sinds 1972. De NASA heeft dat vrijdag aangekondigd.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische Hooggerechtshof heeft besloten dat 37 hulporganisaties voorlopig hun werk in de Gazastrook mogen voortzetten. Israël had ze in december opgedragen vóór 1 maart te stoppen met hun werkzaamheden.
3 uur geleden