China wil ruimtestation verdubbelen en gasten ontvangen
BAKOE (ANP/RTR) - China is van plan om zijn ruimtestation uit te breiden. Het Hemels Paleis telt nu drie 'kamers', en dat zouden er zes moeten worden. Daarnaast wil China ruimtevaarders uit andere landen reizen gaan aanbieden. Ook de geplande levensduur wordt verlengd, van tien naar vijftien jaar. China wil dat zijn lab een alternatief wordt voor het internationale ruimtestation ISS, dat veel groter is.
Ruimtestation Tiangong (Hemels Paleis) is sinds vorig jaar in gebruik. Het draait net als het ISS op een hoogte van ongeveer 400 kilometer rond de aarde. Het ruimtestation is sinds vorig jaar permanent bewoond.
Ruimtevaart is voor een deel ook politiek. In de afgelopen jaren zijn bijvoorbeeld mensen uit Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten naar het internationale ruimtestation ISS gegaan. Hun regeringen steken veel geld in het stimuleren van ruimtevaart en wetenschap. De Sovjet-Unie bracht vroeger mensen uit bondgenoten als Mongolië, Oost-Duitsland, Cuba, Afghanistan en Syrië naar de ruimte.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/DPA/RTR) - Ondanks de verkiezingsnederlaag bij de parlementsverkiezingen in april blijft de voormalige Hongaarse premier Viktor Orbán partijleider van het rechts-nationalistische Fidesz. Op een partijcongres stemden vrijwel alle afgevaardigden voor zijn herbenoeming. Er waren geen tegenkandidaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat volgens de planning de ondertekening van de verwachte deal tussen zijn land en Iran zondag is. Hij claimt op sociale media dat dan de Straat van Hormuz "meteen open is voor iedereen".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Kennedy Center heeft de naam van president Donald Trump van de gevel verwijderd. Een rechter had de culturele instelling daartoe bevolen.
7 uur geledenBELFAST (ANP/AFP) - Duizenden mensen doen zaterdag mee aan een antiracismeprotest in Belfast. De Noord-Ierse hoofdstad was afgelopen week het decor van rellen na een mesaanval.
10 uur geledenTEHERAN/ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het tijdstip van de ondertekening van een basisdocument voor vrede tussen Iran en de VS is volgens een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken mogelijk in de komende dagen, maar niet al op zondag.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De uitvaartplechtigheden voor de hoogste leider van de Islamitische Republiek Iran, Ali Khamenei, zijn gepland van 4 juli tot en met 9 juli, aldus staatsmedia. Khamenei werd 28 februari gedood door Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen. Hij werd 86 jaar en is opgevolgd door zijn zoon Mojtaba.
13 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten ondertekenen mogelijk al binnen 24 uur een basisdocument voor een vredesregeling. Dit heeft de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif gezegd. Zijn land bemiddelt tussen de twee partijen.
13 uur geleden