
China wil 'redelijk' groeitempo economie
PEKING (ANP) - Chinese leiders hebben aangekondigd risico's voor de financiële stabiliteit volgend jaar te willen vermijden. Tegelijkertijd willen ze een "redelijke mate" van economische groei voor het land. Dat meldt het staatspersbureau Xinhua op basis van een vergadering van het Chinese politbureau, het dagelijks bestuur van het land.
Het 25-koppige comité kwam onder leiding van president Xi Jinping bijeen in de aanloop naar een belangrijke vergadering, waarin de groeidoelen en overheidsuitgaven van China voor 2020 worden bepaald. In een verklaring spreekt het bureau van een "aanzienlijke toename van de risico's in zowel het binnenland als buitenland", schrijft Xinhua. Het politbureau verklaarde ook dat de regering met beleid komt dat tegen economische cycli ingaat. Daarnaast zal de Chinese regering doelen tegen vervuiling nastreven, aldus het dagelijks bestuur.
Dit jaar mikt China, de op een na grootste economie ter wereld, op 6 procent tot 6,5 procent economische groei. In het derde kwartaal nam de economie met 6 procent aan omvang toe, wat de traagste groei in decennia was.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP/RTR/DPA) - Medewerkers van twee fabrieken van Ford in Keulen hebben het werk neergelegd uit protest tegen een grote reorganisatie waardoor duizenden banen verloren gaan. Het gaat om de eerste staking ooit bij de fabrieken. Volgens vakbond IG Metall liggen de fabrieken volledig stil.
30 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse IT-concern Atos schrapt de komende vier jaar banen om de kosten te verlagen. Het techbedrijf wil ook meer personeel inzetten voor de ontwikkeling van toepassingen van kunstmatige intelligentie, maakte het bedrijf bekend bij zijn beleggersdag.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De technische storing met het internetbankieren bij Rabobank is voorbij. Door de storing konden klanten enige tijd hun rekeningen niet inzien. Volgens een woordvoerder van de bank was er geen sprake van een cyberaanval.
1 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, heeft een sterk financieel kwartaal gedraaid. De nettowinst ging met 22 procent omhoog tot 1,3 miljard euro, maakte het concern woensdag bekend. E.ON schrijft de winstsprong onder meer toe aan een efficiëntere bedrijfsvoering.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft over het afgelopen boekjaar verlies geleden en gaat ongeveer 1700 banen schrappen om kosten te besparen. Het bedrijf kampt al langer met een dalende verkoop van de trenchcoats en sjaals met het kenmerkende Burberry-ruitjesmotief.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Kredietverstrekkers zijn strenger geworden voor midden- en kleinbedrijven die een lening willen en veel zakendoen met de VS. Dat merkt NLInvesteert, dat sinds de oprichting in 2015 ruim 1,2 miljard euro financiering heeft geregeld voor het mkb. Directeur Dirkjan Takke zegt dat het platform, waarbij meerdere investeerders zijn aangesloten, scherper selecteert.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft bij beleggers goede sier gemaakt met zijn kwartaalcijfers. Het aandeel steeg bijna 2 procent op de beurs in Amsterdam. De bank kampte in de eerste drie maanden van het jaar met hogere kosten en boekte een lagere winst dan een jaar eerder, maar het resultaat was beter dan analisten hadden verwacht.
3 uur geleden