China wil met bezoek topdiplomaat band met Moskou versterken
BEIJING (ANP/RTR) - China wil met het bezoek van zijn belangrijkste diplomaat Wang Yi aan Rusland de relatie tussen beide grootmachten verder ontwikkelen. Beijing en Moskou sloten vorig jaar een vriendschap "zonder grenzen" en onderhouden nauwe banden.
Het bezoek komt een jaar nadat Rusland Oekraïne binnenviel. China heeft de invasie niet veroordeeld. De Verenigde Staten hebben gewaarschuwd dat militaire steun van China aan Rusland niet zonder gevolgen zal blijven. Beijing ontkent echter wapens te gaan leveren.
Maandag riep Wang tijdens een tussenstop in Hongarije op tot onderhandelingen om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. De verwachting is dat de Chinese topdiplomaat in Moskou de mogelijkheden van een vredesakkoord gaat verkennen. Vrijdag, precies een jaar na de invasie, zou president Xi Jinping een "vredestoespraak" houden.
Politieke oplossing
Wang zei in het weekend al dat de VS "een politieke oplossing voor de crisis zouden moeten bevorderen, in plaats van olie op het vuur te gooien". Minister van Buitenlandse Zaken Qin Gang zei dinsdag dat China "diep bezorgd" is dat het conflict in Oekraïne uit de hand zal lopen. "We dringen er bij bepaalde landen op aan om onmiddellijk te stoppen met het aanwakkeren van het vuur", zei hij verwijzend naar wapenleveranties van onder meer de VS.
De Amerikaanse president Joe Biden kondigde maandag tijdens een verrassingsbezoek aan Kiev extra militaire hulp ter waarde van 500 miljoen dollar aan.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz en het Israëlische leger zeggen dat Hamas-commandant Mohammed Odeh dinsdag is omgekomen bij een aanval op Gaza-Stad. Eerder meldden Katz en premier Benjamin Netanyahu al dat het leger een aanval had uitgevoerd die gericht was op Odeh.
17 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse politie doet naar het zich laat aanzien huiszoeking in het nationale hoofdkwartier van de Spaanse Socialistische Arbeiderspartij (PSOE), de partij van premier Pedro Sánchez. De Guardia Civil heeft alleen bekendgemaakt het pand te zijn binnengegaan in een onderzoek naar illegale financiering van de partij.
57 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De ontbossing in het Braziliaanse Amazonegebied is vorig jaar gedaald tot het laagste niveau sinds 2019, volgens een rapport van monitor MapBiomas dat woensdag is gepubliceerd. Het grootste land van Zuid-Amerika verloor vorig jaar 985.000 hectare aan inheemse vegetatie, een daling van 20,6 procent ten opzichte van 2024, aldus MapBiomas.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
9 uur geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
10 uur geleden