Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil met bezoek topdiplomaat band met Moskou versterken

China wil met bezoek topdiplomaat band met Moskou versterken

BEIJING (ANP/RTR) - China wil met het bezoek van zijn belangrijkste diplomaat Wang Yi aan Rusland de relatie tussen beide grootmachten verder ontwikkelen. Beijing en Moskou sloten vorig jaar een vriendschap "zonder grenzen" en onderhouden nauwe banden.

Het bezoek komt een jaar nadat Rusland Oekraïne binnenviel. China heeft de invasie niet veroordeeld. De Verenigde Staten hebben gewaarschuwd dat militaire steun van China aan Rusland niet zonder gevolgen zal blijven. Beijing ontkent echter wapens te gaan leveren.

Maandag riep Wang tijdens een tussenstop in Hongarije op tot onderhandelingen om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. De verwachting is dat de Chinese topdiplomaat in Moskou de mogelijkheden van een vredesakkoord gaat verkennen. Vrijdag, precies een jaar na de invasie, zou president Xi Jinping een "vredestoespraak" houden.

Politieke oplossing

Wang zei in het weekend al dat de VS "een politieke oplossing voor de crisis zouden moeten bevorderen, in plaats van olie op het vuur te gooien". Minister van Buitenlandse Zaken Qin Gang zei dinsdag dat China "diep bezorgd" is dat het conflict in Oekraïne uit de hand zal lopen. "We dringen er bij bepaalde landen op aan om onmiddellijk te stoppen met het aanwakkeren van het vuur", zei hij verwijzend naar wapenleveranties van onder meer de VS.

De Amerikaanse president Joe Biden kondigde maandag tijdens een verrassingsbezoek aan Kiev extra militaire hulp ter waarde van 500 miljoen dollar aan.

Meer uit Buitenland

Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

4 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

5 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

6 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

8 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

11 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

11 uur geleden