China wil met bezoek topdiplomaat band met Moskou versterken
BEIJING (ANP/RTR) - China wil met het bezoek van zijn belangrijkste diplomaat Wang Yi aan Rusland de relatie tussen beide grootmachten verder ontwikkelen. Beijing en Moskou sloten vorig jaar een vriendschap "zonder grenzen" en onderhouden nauwe banden.
Het bezoek komt een jaar nadat Rusland Oekraïne binnenviel. China heeft de invasie niet veroordeeld. De Verenigde Staten hebben gewaarschuwd dat militaire steun van China aan Rusland niet zonder gevolgen zal blijven. Beijing ontkent echter wapens te gaan leveren.
Maandag riep Wang tijdens een tussenstop in Hongarije op tot onderhandelingen om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. De verwachting is dat de Chinese topdiplomaat in Moskou de mogelijkheden van een vredesakkoord gaat verkennen. Vrijdag, precies een jaar na de invasie, zou president Xi Jinping een "vredestoespraak" houden.
Politieke oplossing
Wang zei in het weekend al dat de VS "een politieke oplossing voor de crisis zouden moeten bevorderen, in plaats van olie op het vuur te gooien". Minister van Buitenlandse Zaken Qin Gang zei dinsdag dat China "diep bezorgd" is dat het conflict in Oekraïne uit de hand zal lopen. "We dringen er bij bepaalde landen op aan om onmiddellijk te stoppen met het aanwakkeren van het vuur", zei hij verwijzend naar wapenleveranties van onder meer de VS.
De Amerikaanse president Joe Biden kondigde maandag tijdens een verrassingsbezoek aan Kiev extra militaire hulp ter waarde van 500 miljoen dollar aan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
9 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
2 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.
5 uur geleden