China wil met bezoek topdiplomaat band met Moskou versterken
BEIJING (ANP/RTR) - China wil met het bezoek van zijn belangrijkste diplomaat Wang Yi aan Rusland de relatie tussen beide grootmachten verder ontwikkelen. Beijing en Moskou sloten vorig jaar een vriendschap "zonder grenzen" en onderhouden nauwe banden.
Het bezoek komt een jaar nadat Rusland Oekraïne binnenviel. China heeft de invasie niet veroordeeld. De Verenigde Staten hebben gewaarschuwd dat militaire steun van China aan Rusland niet zonder gevolgen zal blijven. Beijing ontkent echter wapens te gaan leveren.
Maandag riep Wang tijdens een tussenstop in Hongarije op tot onderhandelingen om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. De verwachting is dat de Chinese topdiplomaat in Moskou de mogelijkheden van een vredesakkoord gaat verkennen. Vrijdag, precies een jaar na de invasie, zou president Xi Jinping een "vredestoespraak" houden.
Politieke oplossing
Wang zei in het weekend al dat de VS "een politieke oplossing voor de crisis zouden moeten bevorderen, in plaats van olie op het vuur te gooien". Minister van Buitenlandse Zaken Qin Gang zei dinsdag dat China "diep bezorgd" is dat het conflict in Oekraïne uit de hand zal lopen. "We dringen er bij bepaalde landen op aan om onmiddellijk te stoppen met het aanwakkeren van het vuur", zei hij verwijzend naar wapenleveranties van onder meer de VS.
De Amerikaanse president Joe Biden kondigde maandag tijdens een verrassingsbezoek aan Kiev extra militaire hulp ter waarde van 500 miljoen dollar aan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
8 uur geleden