Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil geen Amerikaanse processoren meer in overheidscomputers

China wil geen Amerikaanse processoren meer in overheidscomputers

BEIJING (ANP/RTR) - China wil af van overheidscomputers en servers die draaien op Amerikaanse microprocessoren van Intel en AMD, meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

Ook zijn er inkooprichtlijnen opgesteld om het Windows-besturingssysteem van Microsoft en buitenlands gemaakte databasesoftware te omzeilen. In plaats daarvan zouden er Chinese alternatieven moeten komen. Volgens de zakenkrant zijn de maatregelen al in gang gezet. Overheidsinstanties krijgen de opdracht om bij het kopen van computers en servers te letten op processoren en systemen die "veilig en betrouwbaar" zijn.

De Amerikaanse regering werkt intussen aan plannen om de chipproductie in eigen land te stimuleren en minder afhankelijk te worden van chips uit China en Taiwan. Vorige week werd bekend dat chipproducent Intel hiervoor bijna 20 miljard dollar aan subsidies en leningen ontvangt van de overheid.

Chips Act

De Amerikaanse minister van Handel, Gina Raimondo, noemde dit een "enorme deal" en een van de grootste investeringen ooit in de Amerikaanse halfgeleidersector. Het Taiwanese TSMC en ook het Zuid-Koreaanse Samsung krijgen in de komende weken naar verwachting eveneens subsidies van de Amerikaanse overheid om chipfabrieken in de VS te bouwen.

De subsidies maken deel uit van de zogeheten Chips Act. Daarmee wil de VS de productie van chips terugbrengen in eigen land en voorkomen dat de sector groeit in China. Door de productie naar de VS te verplaatsen, kan het land ook voorkomen dat het weer te maken krijgt met een groot chiptekort, zoals in 2021 het geval was.

Meer uit Financieel

Amerikaanse handelsgezant hint op nieuwe importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft in gesprek met de Amerikaanse nieuwszender CNBC gehint op nieuwe Amerikaanse importheffingen. "We verwachten dat er binnenkort actie zal worden ondernomen", reageerde hij toen hem werd gevraagd of er nieuwe invoertarieven op komst zijn.

43 minuten geleden
Speelpark Rotterdam trekt maximaal aantal bezoekers op eerste dag

ROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe speelpark Spelen bij Beelen in Rotterdam heeft op de openingsdag het maximale aantal bezoekers verwelkomd. De speellocatie is nog niet helemaal af, maar opende dinsdag al wel deels, "zodat kinderen uit Rotterdam-Zuid zo snel mogelijk kunnen komen spelen", aldus de organisatie.

1 uur geleden
Microsoft breidt samenwerking met Franse AI-startup Mistral uit

REDMOND (ANP) - Techconcern Microsoft breidt zijn samenwerking met de Franse startup in kunstmatige intelligentie, Mistral, verder uit. Dat meldt Microsoft dinsdag. De nieuwe overeenkomst is gericht op de uitbreiding van de AI-infrastructuur in Europa. Financiƫle details rond de deal zijn niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
Gasprijs stijgt scherp door oplopende spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen stegen in de afgelopen zeven handelsdagen met meer dan 20 procent en bereikten bijna het hoogste niveau sinds half maart. Het escalerende conflict in het Midden-Oosten zorgt ervoor dat de vooruitzichten voor het aanbod richting de winter verslechteren.

1 uur geleden
Wall Street toont herstel door hoop op nieuw staakt-het-vuren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden dinsdag weer op na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten en Iran in de nacht van maandag op dinsdag. Volgens nieuwssite Axios proberen Pakistan, Qatar, Egypte en "andere regionale bemiddelaars" echter een nieuw staakt-het-vuren van tien dagen te bewerkstelligen tussen Iran en de VS. Tijdens die afkoelingsperiode zouden de landen verder moeten praten over een permanent akkoord.

2 uur geleden
Hasbro verhoogt winstverwachting mede door succes kaartspel Magic

PAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het tweede kwartaal opnieuw de verwachtingen van analisten overtroffen. Vooral de prestaties van het populaire kaartspel Magic: The Gathering dragen bij aan de sterke prestaties. Het bedrijf verhoogt daarom ook zijn prognose voor het hele jaar.

3 uur geleden
Reder biedt halfjaar extra loon voor reis via Straat van Hormuz

SEOUL (ANP) - Een Zuid-Koreaanse rederij probeert bemanningsleden over te halen om door de Straat van Hormuz te varen. Sinokor Group biedt zes maanden extra salaris aan zeevarenden die aan boord stappen van een retourreis via de gevaarlijke zeestraat, blijkt uit een document dat door zakelijk persbureau Bloomberg is ingezien.

3 uur geleden