Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil geen Amerikaanse processoren meer in overheidscomputers

China wil geen Amerikaanse processoren meer in overheidscomputers

BEIJING (ANP/RTR) - China wil af van overheidscomputers en servers die draaien op Amerikaanse microprocessoren van Intel en AMD, meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

Ook zijn er inkooprichtlijnen opgesteld om het Windows-besturingssysteem van Microsoft en buitenlands gemaakte databasesoftware te omzeilen. In plaats daarvan zouden er Chinese alternatieven moeten komen. Volgens de zakenkrant zijn de maatregelen al in gang gezet. Overheidsinstanties krijgen de opdracht om bij het kopen van computers en servers te letten op processoren en systemen die "veilig en betrouwbaar" zijn.

De Amerikaanse regering werkt intussen aan plannen om de chipproductie in eigen land te stimuleren en minder afhankelijk te worden van chips uit China en Taiwan. Vorige week werd bekend dat chipproducent Intel hiervoor bijna 20 miljard dollar aan subsidies en leningen ontvangt van de overheid.

Chips Act

De Amerikaanse minister van Handel, Gina Raimondo, noemde dit een "enorme deal" en een van de grootste investeringen ooit in de Amerikaanse halfgeleidersector. Het Taiwanese TSMC en ook het Zuid-Koreaanse Samsung krijgen in de komende weken naar verwachting eveneens subsidies van de Amerikaanse overheid om chipfabrieken in de VS te bouwen.

De subsidies maken deel uit van de zogeheten Chips Act. Daarmee wil de VS de productie van chips terugbrengen in eigen land en voorkomen dat de sector groeit in China. Door de productie naar de VS te verplaatsen, kan het land ook voorkomen dat het weer te maken krijgt met een groot chiptekort, zoals in 2021 het geval was.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipconcern Intel onderuit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten, met wederom nieuwe recordstanden voor de brede S&P 500-index en technologiegraadmeter Nasdaq. Beleggers op Wall Street bleven alert op de handelsontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Bij de bedrijven moest chipconcern Intel het ontgelden na tegenvallende kwartaalcijfers.

3 uur geleden
WSJ: LVMH in gesprek over verkoop modemerk Marc Jacobs

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, voert gesprekken over een verkoop van modemerk Marc Jacobs. Dat meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Daarmee zou een bedrag van ongeveer 1 miljard dollar gemoeid kunnen zijn.

3 uur geleden
Von der Leyen bezoekt zondag Trump in Schotland

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie brengt zondag een bezoek aan de Amerikaanse president Donald Trump in Schotland, waar hij gaat golfen. Dat meldde Von der Leyen op socialemediaplatform X.

5 uur geleden
Verkleining belang in ABN AMRO levert Staat bijna 1,6 miljard op

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van certificaten van aandelen ABN AMRO door de Nederlandse overheid van de afgelopen tijd heeft de Staat bijna 1,6 miljard euro opgeleverd. Dat meldt de Stichting administratiekantoor beheer financiële instellingen (NLFI). De overheid bezit nu nog 30,5 procent van ABN AMRO.

7 uur geleden
AEX-index lager in afwachting van handelsdeal EU-VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Beleggers bleven in afwachting van een handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie voordat de deadline op 1 augustus afloopt. De Amerikaanse president Donald Trump zei vrijdag dat de kans op een handelsdeal met de EU 50-50 is.

7 uur geleden
Trump: kans op handelsdeal met EU is 50-50

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De kans op een handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie voor het verstrijken van de deadline van 1 augustus is 50-50. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis.

9 uur geleden
Chipbedrijf Intel onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel behoorde vrijdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De chipproducent dook afgelopen kwartaal dieper in de rode cijfers. Ook verwacht het bedrijf in het huidige kwartaal meer verlies te lijden dan kenners hadden voorzien. De fabrikant ziet daarnaast af van plannen voor nieuwe fabrieken in Duitsland en Polen. Intel stelde de bouw van beide fabrieken vorig jaar al uit voor ongeveer twee jaar, in afwachting van marktontwikkelingen. Het aandeel werd 8 procent lager gezet.

9 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!