Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil economische slagkracht westelijke regio's verbeteren

China wil economische slagkracht westelijke regio's verbeteren

BEIJING (ANP/RTR) - China gaat fors investeren in de ontwikkeling van zijn westelijke regio's. De overheid gaat geld steken in de aanleg en uitbreiding van infrastructuur zoals havens en luchthavens. Zo wil de regering in Beijing gebieden als Xinjiang en Sichuan meer economische slagkracht geven.

Volgens staatsmedia gaat het om ingrepen om de integratie van spoor-, lucht-, rivier- en zeeverbindingen in het westen van China te verbeteren. Zo moeten de luchthavens in steden zoals Chengdu, Chongqing, Kunming, Xi'an en Ürümqi worden uitgebreid. Ook zouden er speciale douanezones moeten komen en de luchthavens moeten beter verbonden worden met andere transportmogelijkheden.

China streeft al langer naar het versterken van zijn westelijke regio's, die aanzienlijk achterlopen op de kustprovincies waar grote steden als Shanghai en Guangzhou liggen en de meeste Chinezen wonen. De westelijke regio's van China beslaan ongeveer twee derde van het landoppervlak van het land en omvatten gebieden zoals Sichuan, Chongqing, Yunnan, Xinjiang en Tibet.

Verbinding met Europa

Beijing riep eerder al op tot een "nieuwe verstedelijking" van West-China om plattelandsgebieden sterker te maken, de armoedebestrijding uit te breiden en de lokale energiesector te versterken. Er zijn ook inspanningen geleverd om de verbindingen met Europa en Zuid-Azië te verbeteren, onder meer via het spoor.

Op het beleid ten aanzien van de regio's is ook veel kritiek vanuit westerse landen. China zou zich schuldig maken aan genocide en misdaden tegen de menselijkheid onder de Oeigoerse bevolking en andere moslimminderheden in Xinjiang. China heeft die beschuldigingen altijd ontkend.

Meer uit Financieel

AEX licht hoger op rustige dag, beurzen VS en China gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.

39 minuten geleden
UWV: verhogen AOW-leeftijd leidt tot meer uitval 60-plussers

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.

1 uur geleden
CNV: wisselen van vervoerder alleen nog in zomer na chaos Utrecht

UTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.

1 uur geleden
Japanse economie zwakker gegroeid dan verwacht

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.

2 uur geleden
Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

19 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

21 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

22 uur geleden