Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil economisch beleid richten op consumentenbestedingen

China wil economisch beleid richten op consumentenbestedingen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zijn economisch beleid meer richten op het stimuleren van de consumentenbestedingen en minder op de productie van goederen. Dit hebben 24 besluitvormers onder leiding van president Xi Jinping besloten, meldt staatspersbureau Xinhua. De zwakke binnenlandse vraag bedreigt de economische groei van het land.

De ambtenaren beloven met een reeks nieuwe maatregelen te komen om de economie aan te jagen. De stappen komen volgens hen op een geschikt moment, maar ze zeiden niet wanneer dat is of wat die maatregelen zijn. Naast lage consumentenbestedingen heeft de op een na grootste economie van de wereld ook last van een vastgoedcrisis en een zwakke arbeidsmarkt.

Eerder besloot China de industrie in eigen land te steunen met subsidies, bijvoorbeeld voor fabrikanten van elektrische auto's. Daarop besloot de Europese Commissie fors hogere importheffingen in te voeren op elektrische auto's uit dat land, omdat de EU de staatssteun ziet als oneerlijke concurrentie. Ook de Wereldhandelsorganisatie (WTO) uitte onlangs kritiek op China's subsidies voor de eigen industrie. Volgens de organisatie is de regering niet transparant genoeg over de steun aan die sector.

Meer uit Financieel

Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

11 uur geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

12 uur geleden
Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

16 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

17 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

18 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

1 dag geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 dag geleden