China wil economisch beleid richten op consumentenbestedingen
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zijn economisch beleid meer richten op het stimuleren van de consumentenbestedingen en minder op de productie van goederen. Dit hebben 24 besluitvormers onder leiding van president Xi Jinping besloten, meldt staatspersbureau Xinhua. De zwakke binnenlandse vraag bedreigt de economische groei van het land.
De ambtenaren beloven met een reeks nieuwe maatregelen te komen om de economie aan te jagen. De stappen komen volgens hen op een geschikt moment, maar ze zeiden niet wanneer dat is of wat die maatregelen zijn. Naast lage consumentenbestedingen heeft de op een na grootste economie van de wereld ook last van een vastgoedcrisis en een zwakke arbeidsmarkt.
Eerder besloot China de industrie in eigen land te steunen met subsidies, bijvoorbeeld voor fabrikanten van elektrische auto's. Daarop besloot de Europese Commissie fors hogere importheffingen in te voeren op elektrische auto's uit dat land, omdat de EU de staatssteun ziet als oneerlijke concurrentie. Ook de Wereldhandelsorganisatie (WTO) uitte onlangs kritiek op China's subsidies voor de eigen industrie. Volgens de organisatie is de regering niet transparant genoeg over de steun aan die sector.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.
4 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
6 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
7 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
7 uur geleden