Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil economisch beleid richten op consumentenbestedingen

China wil economisch beleid richten op consumentenbestedingen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zijn economisch beleid meer richten op het stimuleren van de consumentenbestedingen en minder op de productie van goederen. Dit hebben 24 besluitvormers onder leiding van president Xi Jinping besloten, meldt staatspersbureau Xinhua. De zwakke binnenlandse vraag bedreigt de economische groei van het land.

De ambtenaren beloven met een reeks nieuwe maatregelen te komen om de economie aan te jagen. De stappen komen volgens hen op een geschikt moment, maar ze zeiden niet wanneer dat is of wat die maatregelen zijn. Naast lage consumentenbestedingen heeft de op een na grootste economie van de wereld ook last van een vastgoedcrisis en een zwakke arbeidsmarkt.

Eerder besloot China de industrie in eigen land te steunen met subsidies, bijvoorbeeld voor fabrikanten van elektrische auto's. Daarop besloot de Europese Commissie fors hogere importheffingen in te voeren op elektrische auto's uit dat land, omdat de EU de staatssteun ziet als oneerlijke concurrentie. Ook de Wereldhandelsorganisatie (WTO) uitte onlangs kritiek op China's subsidies voor de eigen industrie. Volgens de organisatie is de regering niet transparant genoeg over de steun aan die sector.

Meer uit Financieel

Detailhandel zet bijna 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in juli meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,8 procent, na een stijging van 2,9 procent in juni. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,8 procent hoger dan een jaar geleden.

12 minuten geleden
Inflatie loopt verder op tot 3,3 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in augustus 3,3 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen na de stijging tot 3,2 procent in juli.

29 minuten geleden
ING verwacht minder omzetgroei voor winkels dan voor Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland gaat dit jaar verder stijgen, maar wel minder hard dan eerder voorspeld. Dat verwachten onderzoekers van ING Research. Consumenten blijven volgens de onderzoekers voorzichtig met hun bestedingen, waardoor de groei ondanks een verbeterde koopkracht nog altijd "niet uitbundig" is.

1 uur geleden
Nederlandse Loterij onderneemt weer actie tegen illegale goksite

RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.

2 uur geleden
Webwinkel Shein omlaag bij beursdebuut in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.

2 uur geleden
ANWB: veel autorijders bezuinigen door gestegen benzineprijzen

DEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

8 uur geleden