China wijst westerse sancties tegen Rusland af
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft de westerse sancties tegen Rusland afgewezen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Beijing stelt dat sancties nooit de beste manier zijn om problemen op te lossen. Het land dringt erop aan dat de betrokken partijen in het conflict over Oekraïne hun onenigheid in dialoog oplossen. "Ze moeten daarbij kalm blijven en behoedzaam te werk gaan."
China vindt dat de Verenigde Staten de huidige crisis doen oplaaien, aldus een regeringswoordvoerder. De VS zijn volgens hem niet opgehouden wapens aan Oekraïne te verkopen, verhevigen de spanningen, zaaien paniek en hebben daarbij zelfs een datum voor de uitbraak van de oorlog uit hun duim gezogen, stelt Beijing.
China steunde eerder deze maand uitdrukkelijk het Russische standpunt dat de NAVO zich niet verder zou mogen uitbreiden met bijvoorbeeld Oekraïne. Beijing liet daarbij weten dat het de zorgen van Rusland over zijn nationale veiligheid begrijpt. Maar China, dat grote economische belangen in het Westen heeft, heeft ook beklemtoond dat de soevereiniteit van alle naties dient te worden gerespecteerd, inclusief Oekraïne.
Westerse landen en de Europese Unie kondigden economische sancties tegen Russen en Russische ondernemingen af naar aanleiding van de erkenning door Moskou van twee Oekraïense provincies als onafhankelijke staten. De regio's zijn sinds 2014 voor een deel in handen van pro-Russische separatisten. Die scheidden zich in 2014 af nadat een pro-Russische president van Oekraïne was afgezet. Dat leidde tot een burgeroorlog waarbij naar schatting 14.000 doden zijn gevallen. De strijd is met een internationaal akkoord in 2015 geluwd, maar dreigt verder op te laaien.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
3 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
5 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
11 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
12 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
12 uur geleden