China: wij zijn geen partij in Oekraïne-conflict
BEIJING (ANP/DPA) - De Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi ziet zijn land niet als partij in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne, zei hij in een telefoongesprek met zijn Spaanse ambtsgenoot José Manuel Albares. Tegelijkertijd heeft China, dat sancties uit principe afwijst, het recht "z'n legitieme rechten en belangen" te verdedigen, aldus Wang.
Wang ging niet in op Amerikaanse berichten van de afgelopen dagen dat Rusland China om militaire steun zou hebben gevraagd. Die berichten werden door China en Rusland eerder al ontkend.
De buitenlandminister liet niet veel los over de ontmoeting op maandag in Rome tussen de Chinese topdiplomaat Yang Jiechi en de Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan. Wang liet alleen los dat de twee een "eerlijk, diepgaand en constructief" gesprek hebben gehad, waarbij onder meer Taiwan ter sprake kwam.
Het democratisch bestuurde eiland wordt door China gezien als een afvallige provincie en Chinese leiders willen niet dat andere landen Taiwan behandelen als een onafhankelijke staat.
Meer uit Buitenland
FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.
11 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
13 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
15 uur geleden