China: wereld moet handelen om humanitaire crisis Gaza te stoppen
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi heeft maandag gezegd dat de internationale gemeenschap "dringend moet handelen" om een einde te maken aan de "humanitaire ramp" die zich in Gaza voltrekt. Wang deed de uitspraak tijdens een bezoek van collega-ministers van Buitenlandse Zaken uit Arabische landen en andere landen waar de meerderheid van de bevolking islamitisch is.
"Laten we samenwerken om de situatie in Gaza snel te laten afkoelen en de vrede in het Midden-Oosten zo snel mogelijk te herstellen", zei Wang in zijn openingswoord in de Chinese hoofdstad Beijing tegen onder meer ministers uit Indonesië, Egypte, Saudi-Arabië en Jordanië. "De internationale gemeenschap moet dringend handelen en effectieve maatregelen treffen om te voorkomen dat deze tragedie zich uitbreidt."
Wang voegde er aan toe dat China de rechten en belangen van Arabische en islamitische landen altijd heeft verdedigd. "En we hebben de inspanningen van het Palestijnse volk om hun legitieme nationale rechten en belangen te herstellen altijd krachtig gesteund."
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
1 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.
2 uur geleden