China: wereld moet handelen om humanitaire crisis Gaza te stoppen
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi heeft maandag gezegd dat de internationale gemeenschap "dringend moet handelen" om een einde te maken aan de "humanitaire ramp" die zich in Gaza voltrekt. Wang deed de uitspraak tijdens een bezoek van collega-ministers van Buitenlandse Zaken uit Arabische landen en andere landen waar de meerderheid van de bevolking islamitisch is.
"Laten we samenwerken om de situatie in Gaza snel te laten afkoelen en de vrede in het Midden-Oosten zo snel mogelijk te herstellen", zei Wang in zijn openingswoord in de Chinese hoofdstad Beijing tegen onder meer ministers uit Indonesië, Egypte, Saudi-Arabië en Jordanië. "De internationale gemeenschap moet dringend handelen en effectieve maatregelen treffen om te voorkomen dat deze tragedie zich uitbreidt."
Wang voegde er aan toe dat China de rechten en belangen van Arabische en islamitische landen altijd heeft verdedigd. "En we hebben de inspanningen van het Palestijnse volk om hun legitieme nationale rechten en belangen te herstellen altijd krachtig gesteund."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
12 minuten geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.
5 uur geleden