China: wereld moet handelen om humanitaire crisis Gaza te stoppen
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi heeft maandag gezegd dat de internationale gemeenschap "dringend moet handelen" om een einde te maken aan de "humanitaire ramp" die zich in Gaza voltrekt. Wang deed de uitspraak tijdens een bezoek van collega-ministers van Buitenlandse Zaken uit Arabische landen en andere landen waar de meerderheid van de bevolking islamitisch is.
"Laten we samenwerken om de situatie in Gaza snel te laten afkoelen en de vrede in het Midden-Oosten zo snel mogelijk te herstellen", zei Wang in zijn openingswoord in de Chinese hoofdstad Beijing tegen onder meer ministers uit Indonesië, Egypte, Saudi-Arabië en Jordanië. "De internationale gemeenschap moet dringend handelen en effectieve maatregelen treffen om te voorkomen dat deze tragedie zich uitbreidt."
Wang voegde er aan toe dat China de rechten en belangen van Arabische en islamitische landen altijd heeft verdedigd. "En we hebben de inspanningen van het Palestijnse volk om hun legitieme nationale rechten en belangen te herstellen altijd krachtig gesteund."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Iran tijdens de onderhandelingen van dinsdag niet gevraagd volledig te stoppen met het verrijken van uranium. Dat zegt buitenlandminister Abbas Aragchi in een interview met MSNBC.
7 minuten geledenKRAKAU (ANP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Europese inlichtingendiensten mogelijk beter zouden kunnen gaan samenwerken. Hij opperde een Europese variant van de zogenoemde Five Eyes, de inlichtingenalliantie tussen de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk, Australië en Nieuw-Zeeland.
33 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering gaat de EU vragen de sancties tegen de Venezolaanse politica Delcy Rodríguez in te trekken. Aanleiding is de nieuwe Venezolaanse amnestiewet, waarmee honderden politieke gevangenen vrij kunnen komen. Toen president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse eenheden gevangen was genomen, werd vicepresident Rodríguez de leider van het land.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten zijn het vrijdag nog niet eens geworden over het twintigste sanctiepakket tegen Rusland, laten EU-bronnen weten. Daarmee slinkt de kans dat een goedgekeurd pakket volgende week kan worden gepresenteerd, als wordt stilgestaan bij vier jaar oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Met de voltooiing van het kruis op de Jezus Christus-toren van de beroemde basiliek Sagrada Família in Barcelona bereikt het bouwwerk zijn hoogste punt. Een enorme kraan heeft de laatste onderdelen van het kruis naar boven getakeld. Daarmee is de centrale toren van de basiliek 172,5 meter hoog.
1 uur geledenKRAKAU (ANP) - Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Polen gaan samen investeren in de ontwikkeling van goedkope wapens. De defensieministers van die vijf landen, die binnen Europa het meest aan defensie uitgeven, zeiden te willen leren van de Oekraïners bij het ontwikkelen van onder meer militaire drones.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan staat in de jaarlijkse boodschap ter ere van ramadan stil bij het samenvallen van de islamitische vastenmaand met de christelijke vastentijd tot aan Pasen. Het is voor het eerst sinds de jaren negentig dat de christelijke vastentijd en ramadan tegelijk beginnen.
2 uur geleden