China: wereld moet handelen om humanitaire crisis Gaza te stoppen
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi heeft maandag gezegd dat de internationale gemeenschap "dringend moet handelen" om een einde te maken aan de "humanitaire ramp" die zich in Gaza voltrekt. Wang deed de uitspraak tijdens een bezoek van collega-ministers van Buitenlandse Zaken uit Arabische landen en andere landen waar de meerderheid van de bevolking islamitisch is.
"Laten we samenwerken om de situatie in Gaza snel te laten afkoelen en de vrede in het Midden-Oosten zo snel mogelijk te herstellen", zei Wang in zijn openingswoord in de Chinese hoofdstad Beijing tegen onder meer ministers uit Indonesië, Egypte, Saudi-Arabië en Jordanië. "De internationale gemeenschap moet dringend handelen en effectieve maatregelen treffen om te voorkomen dat deze tragedie zich uitbreidt."
Wang voegde er aan toe dat China de rechten en belangen van Arabische en islamitische landen altijd heeft verdedigd. "En we hebben de inspanningen van het Palestijnse volk om hun legitieme nationale rechten en belangen te herstellen altijd krachtig gesteund."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
21 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
4 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
12 uur geleden