
China weert meer buitenlanders om coronavirus
PEKING (ANP/RTR/AFP) - China gaat nog verder op slot vanwege de strijd tegen het coronavirus. Ook buitenlanders die beschikken over een visum of een verblijfsvergunning komen vanaf zaterdag voorlopig het land niet meer in.
"Deze opschorting is een tijdelijke maatregel die China moet nemen vanwege de uitbraak", meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. Diplomaten en bemanningsleden van vliegtuigen worden niet geweerd.
China probeert met dergelijke maatregelen te voorkomen dat reizigers het virus meenemen. Alle mensen bij wie de afgelopen twee dagen is vastgesteld dat ze besmet zijn met het virus, waren volgens de autoriteiten in het buitenland geweest.
De Chinese luchtvaartautoriteit CAAC maakte eerder op donderdag al bekend dat luchtvaartmaatschappijen is gevraagd het aantal vluchten van en naar China te beperken. Die maatregel moet op 29 maart ingaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron riep maandagavond op tot "hogere sancties voor Rusland als de onderhandelingen over Oekraïne mislukken". Macron was samen met zes andere Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft na afloop van de gesprekken met Europese leiders en Donald Trump gezegd dat hij openstaat voor een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin. De voorbereidingen daarvoor zijn begonnen en er gaan geluiden op dat de ontmoeting binnen twee weken kan plaatsvinden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz voorziet dat de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky elkaar binnen twee weken ontmoeten. Waar dat moet gebeuren, is nog niet duidelijk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat hij begint met de voorbereidingen voor een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Waar en wanneer deze ontmoeting moet plaatsvinden, is nog niet duidelijk, aldus Trump.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens de ontmoeting in het Witte Huis met Europese leiders gesproken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Trump schrijft op Truth Social dat "meerdere Europese landen de veiligheidsgaranties garanderen, met coördinatie van de Verenigde Staten".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft overleg met de leiders van Oekraïne en Europa onderbroken om met de Russische president Vladimir Poetin te bellen. Daarna gingen de besprekingen op het Witte Huis verder, meldt de Duitse krant Bild. Trump probeert tussen Moskou en Kyiv te bemiddelen en had al aangekondigd na afloop met Poetin te bellen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De vrouw die de drugs zou hebben verkocht die acteur Matthew Perry (Friends) fataal werden, gaat schuld bekennen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Justitie bekendgemaakt.
5 uur geleden