China weerspreekt bestaan van 'geheime politiebureaus'
BEIJING/NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Chinese regering heeft tegengesproken dat ze in het buitenland "geheime politiebureaus" runt. Het land wordt er in een proces in de Verenigde Staten van beschuldigd in Chinatown in Manhattan een kantoortje te runnen om landgenoten die in New York wonen in de gaten te houden en mogelijk onder druk te zetten. "China respecteert internationaal recht en de juridische soevereiniteit van alle landen", beklemtoont het ministerie van Buitenlandse Zaken.
De 61-jarige Chen Jinping heeft in de zaak bekend "een geheim politiebureau" te hebben gehad in Chinatown.
De Amerikaanse wet verlangt dat mensen die voor een andere natie werken zich als zodanig registreren. Chen heeft dat niet gedaan en is zo "een illegale buitenlandse agent". Hij kan tot vijf jaar cel krijgen. De uitspraak is eind mei.
In meerdere landen zijn er meldingen geweest van kantoren waar de Chinese politie of geheime dienst stiekem landgenoten in het buitenland in de gaten zou houden.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - De traditionele groepsfoto aan het begin van de G20-top is vrijdag niet gemaakt door de aanwezigheid van Rusland. Gastland de Verenigde Staten besloot de foto te schrappen toen meerdere buitenlandministers dreigden weg te lopen van het fotomoment. Een deel van de ministers wilde door de oorlog in Oekraïne niet met de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov op de foto.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.
7 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.
10 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.
10 uur geleden