Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China waarschuwt Taiwanese leider om McCarthy niet te ontmoeten

China waarschuwt Taiwanese leider om McCarthy niet te ontmoeten

BEIJING/TAIPEI (ANP/RTR) - China dreigt met een stevige reactie als de Taiwanese president Tsai Ing-wen een ontmoeting heeft met Kevin McCarthy, de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Tsai is woensdag vertrokken voor een kort bezoek aan de Verenigde Staten, op doorreis naar Guatemala en Belize. Op de heen- en terugreis doet ze de VS aan en Amerikaanse media verwachten wel degelijk een gesprek met McCarthy.

Beijing ziet dat als een provocatie en een schending van China's soevereiniteit en territoriale integriteit. De ontmoeting zou "de vrede en stabiliteit in de Straat van Taiwan vernietigen". China keert zich tegen een gesprek en zal "zeker maatregelen nemen om gedecideerd terug te vechten".

Tsai zei voor vertrek dat de Chinese druk haar er niet van zal weerhouden om de wijde wereld in te gaan. "Taiwan zal vastberaden de weg van de vrijheid en democratie blijven bewandelen en de wereld in gaan. Hoewel de weg zwaar is, staat Taiwan niet alleen."

Vergrootglas

De Taiwanese president vliegt woensdag eerst naar New York, waar ze naar verwachting donderdag spreekt bij het Hudson Institute, een conservatieve denktank. Het treffen met McCarthy zou pas na het bezoek aan Guatemala en Belize plaatsvinden in Los Angeles. Daar komt ze 5 april aan op de terugweg. Een officieel programma is nog niet bekendgemaakt.

Het is niet ongebruikelijk dat een Taiwanese president op doorreis langs de Verenigde Staten gaat, ondanks dat Washington het land niet erkent. Er ligt een vergrootglas op de reis, nadat de vorige Huis-voorzitter Nancy Pelosi naar Taipei was gereisd en China daar op reageerde met militaire oefeningen. Ook de trip naar Midden-Amerika komt op een belangrijk moment. Honduras verbrak afgelopen week de banden met Taiwan, om ze juist aan te knopen met China.

Meer uit Buitenland

Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

1 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

1 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

4 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

4 uur geleden
One Battle wint zes BAFTA's, I Swear verrast met acteursprijs

LONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.

5 uur geleden
Activisten hangen foto van Andrew na arrestatie op in Louvre

PARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.

5 uur geleden
Ruim 200 gevangenen in Venezuela in hongerstaking om amnestiewet

CARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.

6 uur geleden