Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China waarschuwt McCarthy geen Taiwan-reis te maken zoals Pelosi

China waarschuwt McCarthy geen Taiwan-reis te maken zoals Pelosi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China heeft de Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy gewaarschuwd om geen bezoek te brengen aan Taiwan, zoals zijn voorganger Nancy Pelosi deed. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat "bepaalde mensen in de Verenigde Staten" zich aan het één-Chinabeleid moeten houden, dat betekent dat Taiwan deel is van China.

De woordvoerder noemde McCarthy niet bij naam, maar reageerde op een vraag over de Huis-voorzitter. Amerikaanse media berichtten afgelopen week dat een bezoek van McCarthy aan Taiwan in de maak is. Hij zou dit voorjaar de eilandstaat willen bezoeken, in navolging van zijn Democratische voorganger Pelosi.

Toen Pelosi afgelopen zomer Taiwan bezocht wekte dat de woede van Beijing, dat reageerde met grootschalige militaire oefeningen rond het eiland. Ze was de hoogstgeplaatste Amerikaanse politicus die Taiwan bezocht in tientallen jaren. McCarthy sprak zijn steun uit voor Pelosi en kondigde aan dat hij dezelfde reis zou maken als hij verkozen zou worden tot voorzitter.

De Verenigde Staten hebben formeel al meer dan veertig jaar geen banden meer met Taiwan, omdat het land de relatie met Beijing wilde verbeteren, maar Washington wil voorkomen dat China het eiland binnenvalt. De buitenlandwoordvoerder zei niet hoe China zou reageren op een bezoek van McCarthy aan Taiwan. Volgens China moeten de Amerikanen "stoppen met acties die de basisprincipes van de internationale betrekkingen schenden".

Meer uit Buitenland

WSJ: VS voeren aanvallen uit op Iraans eiland Qeshm

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).

1 uur geleden
VS: volgende week trilaterale gesprekken met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".

2 uur geleden
Aantal burgerdoden door aanval Rusland op Oekraïens dorp loopt op

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.

2 uur geleden
Rechter: Californië beslist zelf over check rond stembiljetten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.

5 uur geleden
Zelensky waarschuwt voor Russische aanvallen tijdens midterms

KYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.

6 uur geleden
Merz wil dat president wordt opgevolgd door een vrouw

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.

7 uur geleden
Ruim 1 miljoen euro ingezameld voor afgebrand stadhuis Limoges

LIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.

8 uur geleden