China waarschuwt dat niemand wint bij handelsoorlog met VS
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft na de verkiezingswinst van Donald Trump gewaarschuwd voor de gevolgen van een handelsoorlog met de Verenigde Staten. Volgens Beijing zullen er "geen winnaars" zijn en zal ook de rest van de wereld last hebben van zo'n conflict.
Trump heeft tijdens zijn campagne vaak gezegd dat hij hoge importtarieven wil voor producten uit China. Ook tijdens zijn eerste ambtsperiode stelde Trump al handelsbarrières in voor China.
Vorig jaar exporteerden Chinese bedrijven voor 500 miljard dollar aan goederen naar de VS, 15 procent van de totale export.
De Chinese president Xi Jinping heeft al gebeld met Trump. Hij zou hem hebben gefeliciteerd met zijn overwinning en de hoop hebben uitgesproken dat de twee wereldmachten elkaar respecteren en vreedzaam naast elkaar kunnen leven.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".
15 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.
57 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Indonesische vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) die zondagavond om het leven kwam in het zuiden van het land, werd gedood door Israëlisch vuur. Dat meldt een VN-veiligheidsbron aan persbureau AFP.
59 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken dat zijn land raketten afvuurt op Turkije. Bewindsman Abbas Araghchi bood in een telefoongesprek met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan aan incidenten gezamenlijk te onderzoeken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles gaat naar de Verenigde Staten voor een staatsbezoek. Buckingham Palace bevestigt dat het bezoek eind april plaatsvindt, melden Britse media, waaronder de BBC. Het bezoek staat in het teken van het 250-jarig bestaan van de onafhankelijkheid van de VS.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De bultrug die voor de Duitse kust werd gespot, is toch weer gestrand. Maandag werd bericht dat de walvis zichzelf had bevrijd en naar open zee was gezwommen, maar nu melden de lokale autoriteiten dat het dier toch weer vastzit.
3 uur geleden