China waarschuwt dat niemand wint bij handelsoorlog met VS
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft na de verkiezingswinst van Donald Trump gewaarschuwd voor de gevolgen van een handelsoorlog met de Verenigde Staten. Volgens Beijing zullen er "geen winnaars" zijn en zal ook de rest van de wereld last hebben van zo'n conflict.
Trump heeft tijdens zijn campagne vaak gezegd dat hij hoge importtarieven wil voor producten uit China. Ook tijdens zijn eerste ambtsperiode stelde Trump al handelsbarrières in voor China.
Vorig jaar exporteerden Chinese bedrijven voor 500 miljard dollar aan goederen naar de VS, 15 procent van de totale export.
De Chinese president Xi Jinping heeft al gebeld met Trump. Hij zou hem hebben gefeliciteerd met zijn overwinning en de hoop hebben uitgesproken dat de twee wereldmachten elkaar respecteren en vreedzaam naast elkaar kunnen leven.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
10 uur geleden