China, VS, Rusland, Pakistan gaan situatie Afghanistan bespreken
BEIJING/WASHINGTON (ANP/RTR) - Topdiplomaten uit China, VS, Rusland en Pakistan zullen deze week in China de situatie in Afghanistan bespreken, melden de Chinese en Amerikaanse ministeries van Buitenlandse Zaken. Ook vertegenwoordigers van de Taliban zijn uitgenodigd voor de gesprekken, die zullen plaatsvinden in het centrum van de stad Huangshan.
Afghanistan maakt een economische en humanitaire crisis door, die verergerd is door de stopzetting van Amerikaanse financiële hulp na de Taliban-overname. De door de VS geleide troepen vertrokken in augustus.
De VS zijn van mening dat zij met andere leden van de zogenoemde 'Extended Troika' - de drie wereldmachten plus Pakistan - er belang bij hebben dat de Taliban hun toezeggingen nakomen om een inclusieve regering te vormen, samen te werken aan terrorismebestrijding en de Afghaanse economie weer op te bouwen, zo liet het Amerikaanse buitenlandministerie weten.
Vrijdag schortten de VS nog een gepland overleg met de Taliban op uit woede over een recentelijk ingesteld verbod op onderwijs voor meisjes in Afghanistan.
De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov is al in Huangshan aangekomen voor de gesprekken. Lavrov verbleef sinds de Russische invasie van Oekraïne vorige maand grotendeels in Rusland, maar reisde onlangs wel naar Turkije voor besprekingen met zijn Oekraïense ambtsgenoot.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
12 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
12 uur geleden