Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China, VS, Rusland, Pakistan gaan situatie Afghanistan bespreken

China, VS, Rusland, Pakistan gaan situatie Afghanistan bespreken

BEIJING/WASHINGTON (ANP/RTR) - Topdiplomaten uit China, VS, Rusland en Pakistan zullen deze week in China de situatie in Afghanistan bespreken, melden de Chinese en Amerikaanse ministeries van Buitenlandse Zaken. Ook vertegenwoordigers van de Taliban zijn uitgenodigd voor de gesprekken, die zullen plaatsvinden in het centrum van de stad Huangshan.

Afghanistan maakt een economische en humanitaire crisis door, die verergerd is door de stopzetting van Amerikaanse financiële hulp na de Taliban-overname. De door de VS geleide troepen vertrokken in augustus.

De VS zijn van mening dat zij met andere leden van de zogenoemde 'Extended Troika' - de drie wereldmachten plus Pakistan - er belang bij hebben dat de Taliban hun toezeggingen nakomen om een ​​inclusieve regering te vormen, samen te werken aan terrorismebestrijding en de Afghaanse economie weer op te bouwen, zo liet het Amerikaanse buitenlandministerie weten.

Vrijdag schortten de VS nog een gepland overleg met de Taliban op uit woede over een recentelijk ingesteld verbod op onderwijs voor meisjes in Afghanistan.

De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov is al in Huangshan aangekomen voor de gesprekken. Lavrov verbleef sinds de Russische invasie van Oekraïne vorige maand grotendeels in Rusland, maar reisde onlangs wel naar Turkije voor besprekingen met zijn Oekraïense ambtsgenoot.

Meer uit Buitenland

Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

1 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

1 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

1 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
Massale demonstratie in Belgrado tegen regering

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.

5 uur geleden
Rode Kruis meldt dood drie vrijwilligers, waarschijnlijk ebola

RWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.

6 uur geleden
Doden gemeld in Gaza en Zuid-Libanon door Israëlische aanvallen

GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.

9 uur geleden