Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China vraagt lokale overheden om meer geld uit te delen

China vraagt lokale overheden om meer geld uit te delen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid in Beijing heeft lokale autoriteiten in het Aziatische land opgeroepen om financiële steun te bieden aan mensen die moeite hebben om rond te komen. Volgens het Chinese staatspersbureau Xinhua worden gemeenten, die daarvoor financieel sterk genoeg zijn, aangemoedigd komende tijd bijvoorbeeld met tijdelijke subsidies en meer gerichte bijstandsuitkeringen te komen.

Deze aankondiging is de nieuwste in een reeks maatregelen om de particuliere consumptie in China te stimuleren. Dat wordt cruciaal geacht voor het herstel van de economie.

Speciale uitkeringen in contanten zijn gebruikelijk rond bijvoorbeeld het Chinese Nieuwjaar, maar dit jaar nam de overheid al de ongebruikelijke stap om ook geld uit te delen voor de Nationale dag van de Volksrepubliek op 1 oktober. Dit werd ook gezien als een poging om de particuliere bestedingen te stimuleren.

In China ontvingen eerder zo'n 40 miljoen mensen subsidies om een minimale levensstandaard te garanderen, volgens gegevens van de Chinese overheid uit juni. Nog eens bijna 5 miljoen mensen werden als 'extreem arm' beschouwd. In totaal telt het land rond de 1,4 miljard inwoners.

Meer uit Financieel

Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

14 minuten geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

17 minuten geleden
ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

1 uur geleden
Beleggers Wall Street onzeker door nieuwe handelstarieven Trump

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.

1 uur geleden
Europees Parlement stelt stemming handelsdeal VS opnieuw uit

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.

1 uur geleden
Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.

2 uur geleden
EU-handelschef en ministers G7 bijeen over nieuwe importheffingen

BRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič komt maandag bijeen met de handelsministers van de G7-landen om de nieuwe Amerikaanse importheffingen te bespreken. President Donald Trump legde afgelopen weekend wereldwijde tarieven van 15 procent op, na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof op vrijdag. Dat leidde tot nieuwe onzekerheid.

4 uur geleden