Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China vraagt lokale overheden om meer geld uit te delen

China vraagt lokale overheden om meer geld uit te delen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid in Beijing heeft lokale autoriteiten in het Aziatische land opgeroepen om financiële steun te bieden aan mensen die moeite hebben om rond te komen. Volgens het Chinese staatspersbureau Xinhua worden gemeenten, die daarvoor financieel sterk genoeg zijn, aangemoedigd komende tijd bijvoorbeeld met tijdelijke subsidies en meer gerichte bijstandsuitkeringen te komen.

Deze aankondiging is de nieuwste in een reeks maatregelen om de particuliere consumptie in China te stimuleren. Dat wordt cruciaal geacht voor het herstel van de economie.

Speciale uitkeringen in contanten zijn gebruikelijk rond bijvoorbeeld het Chinese Nieuwjaar, maar dit jaar nam de overheid al de ongebruikelijke stap om ook geld uit te delen voor de Nationale dag van de Volksrepubliek op 1 oktober. Dit werd ook gezien als een poging om de particuliere bestedingen te stimuleren.

In China ontvingen eerder zo'n 40 miljoen mensen subsidies om een minimale levensstandaard te garanderen, volgens gegevens van de Chinese overheid uit juni. Nog eens bijna 5 miljoen mensen werden als 'extreem arm' beschouwd. In totaal telt het land rond de 1,4 miljard inwoners.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

27 minuten geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

2 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

3 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

3 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

4 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

6 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

7 uur geleden