China voornaamste bron van cyberaanvallen op Duitse bedrijven
BERLIJN (ANP/DPA) - China zit achter bijna de helft (45 procent) van alle cyberaanvallen op Duitse bedrijven, meldt Bitkom, de koepelorganisatie van de Duitse IT-sector. In de afgelopen jaren kwamen de meeste aanvallen nog uit Rusland.
Bitkom hield een representatief onderzoek onder meer dan duizend getroffen bedrijven uit verschillende sectoren. Momenteel zegt nog maar 39 procent van de bedrijven dat ze uit Rusland werden aangevallen, terwijl dat percentage in 2023 nog 46 procent was.
De onderzoekers constateren ook dat de schade door diefstal, sabotage en industriële spionage voor de Duitse economie in het afgelopen jaar naar schatting is gestegen tot een recordbedrag van bijna 267 miljard euro.
Eerder dit jaar werd bekend dat hackers, vermoedelijk afkomstig uit China, jarenlang Volkswagen hebben bespioneerd. De aanvallers waren volgens onderzoekers vooral uit op technologische kennis van het autoconcern. Bitkom-voorzitter Ralf Wintergerst zei dat de cijfers laten zien "hoe conflictvol en gespannen de huidige tijd is en met welke harde middelen er eigenlijk wordt gespeeld."
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.
1 uur geledenBALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.
3 uur geleden