Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China voornaamste bron van cyberaanvallen op Duitse bedrijven

China voornaamste bron van cyberaanvallen op Duitse bedrijven

BERLIJN (ANP/DPA) - China zit achter bijna de helft (45 procent) van alle cyberaanvallen op Duitse bedrijven, meldt Bitkom, de koepelorganisatie van de Duitse IT-sector. In de afgelopen jaren kwamen de meeste aanvallen nog uit Rusland.

Bitkom hield een representatief onderzoek onder meer dan duizend getroffen bedrijven uit verschillende sectoren. Momenteel zegt nog maar 39 procent van de bedrijven dat ze uit Rusland werden aangevallen, terwijl dat percentage in 2023 nog 46 procent was.

De onderzoekers constateren ook dat de schade door diefstal, sabotage en industriƫle spionage voor de Duitse economie in het afgelopen jaar naar schatting is gestegen tot een recordbedrag van bijna 267 miljard euro.

Eerder dit jaar werd bekend dat hackers, vermoedelijk afkomstig uit China, jarenlang Volkswagen hebben bespioneerd. De aanvallers waren volgens onderzoekers vooral uit op technologische kennis van het autoconcern. Bitkom-voorzitter Ralf Wintergerst zei dat de cijfers laten zien "hoe conflictvol en gespannen de huidige tijd is en met welke harde middelen er eigenlijk wordt gespeeld."

Meer uit Financieel

Nieuwe Amerikaanse heffing kan gunstig uitpakken, zegt deskundige

ZOETERMEER (ANP) - De nieuwe Amerikaanse importheffing kan gunstig uitpakken voor de handel tussen Europa en de Verenigde Staten. Dat zegt deskundige Casper Roerade van ondernemersorganisatie evofenedex. Volgens hem lijken veel goederen hierdoor minder zwaar belast te worden dan voorheen.

10 minuten geleden
Liter diesel langs de snelweg kost meer dan liter benzine

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

15 minuten geleden
China slaat terug naar EU met exportbeperkingen voor Rheinmetall

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding voor de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.

39 minuten geleden
Brussel: TikTok houdt zich niet aan EU-regels voor minderjarigen

BRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.

1 uur geleden
Brussel niet eens met gronden nieuw VS-handelstarief voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.

1 uur geleden
TenneT boekt meer omzet door investeringen in stroomnet

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.

2 uur geleden
Campingplatform ziet overnachtingen in Nederland flink toenemen

ANDELST (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is in de eerste maanden van dit jaar fors toegenomen. Dat meldt campingplatform ACSI op basis van een analyse van CBS-cijfers. Het aantal vakantiegangers uit eigen land steeg ook.

2 uur geleden