Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China voert export flink op

China voert export flink op

PEKING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft zijn export in december flink opgekrikt. De goederenuitvoer steeg met 7,6 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat kwam als een positieve verrassing na een krimp van de export in november. Ook de import van het Aziatische land ging fors omhoog in december, met een plus van 16,3 procent.

De goederenhandel kreeg een impuls door het voorlopige handelsakkoord tussen China en de Verenigde Staten, waarover vorige maand overeenstemming werd bereikt. Bezien over het hele jaar leed China juist onder de handelsspanningen. De totale export van China groeide in 2019 slechts met 0,5 procent en de uitvoer naar de VS kwam 11 procent lager uit. Ook zakten de VS van de tweede naar de derde plaats op de lijst van China's belangrijkste handelspartners.

De zogeheten fase 1-handelsdeal tussen China en de VS zou woensdag moeten worden ondertekend. Onder de voorwaarden van het handelsakkoord zal China waarschijnlijk meer landbouwgoederen uit de VS importeren. Volgens ingewijden zal dat met 16 miljard dollar per jaar toenemen. Daarnaast zou Peking hebben toegezegd om binnen twee jaar nog eens 80 miljard dollar aan extra industrieproducten en 50 miljard dollar aan Amerikaanse energie te gaan importeren. Volgens een andere bron nemen de Chinezen ook nog voor 35 miljard dollar aan Amerikaanse diensten af.

Meer uit Financieel

Bloomberg: TikTok-eigenaar maakt nieuw AI-model voor livestreams

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.

34 minuten geleden
Waterstanden Duitse Rijn zakken weer door aanhoudende droogte

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.

1 uur geleden
Fabriek Volkswagen wordt omgebouwd voor defensieproductie

OSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.

3 uur geleden
Jaguar Land Rover bevestigt verdwijnen van zo'n 4000 banen

GAYDON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Jaguar Land Rover gaat de komende twee jaar ongeveer 4000 banen schrappen. Dat bevestigt de topman van de grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk, nadat de Britse krant The Times hier dit weekend al over schreef. Jaguar Land Rover heeft last van Amerikaanse importheffingen en de gevolgen van een cyberaanval vorig jaar.

5 uur geleden
Staking legt treinverkeer in Italië deels plat

ROME (ANP/DPA) - Treinverkeer in Italië wordt vanaf maandagavond deels platgelegd door een staking. Verschillende vakbonden hebben het personeel van de Italiaanse spoorwegen opgeroepen om het werk voor 24 uur neer te leggen. De bonden maken zich zorgen over de toekomst van de publieke dienstverlening en om het behoud van banen, melden Italiaanse media.

5 uur geleden
Nederlandse reizigers gestrand in Indonesië na vulkaanuitbarsting

JAKARTA (ANP) - Tientallen Nederlandse reizigers zijn gestrand in Indonesië, bevestigt een woordvoerster van reisbranchevereniging ANVR na berichtgeving van De Telegraaf. De internationale luchthaven van Jakarta is sinds zondagochtend dicht vanwege een vulkaanuitbarsting.

5 uur geleden
Economie eurozone sterker gegroeid dan eerder gedacht

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat is er een groei van 0,6 procent in vergelijking met de voorgaande periode. Bij een voorlopige raming eind juli werd nog een plus van 0,4 procent gemeld door Eurostat.

5 uur geleden