Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China voert export flink op

China voert export flink op

PEKING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft zijn export in december flink opgekrikt. De goederenuitvoer steeg met 7,6 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat kwam als een positieve verrassing na een krimp van de export in november. Ook de import van het Aziatische land ging fors omhoog in december, met een plus van 16,3 procent.

De goederenhandel kreeg een impuls door het voorlopige handelsakkoord tussen China en de Verenigde Staten, waarover vorige maand overeenstemming werd bereikt. Bezien over het hele jaar leed China juist onder de handelsspanningen. De totale export van China groeide in 2019 slechts met 0,5 procent en de uitvoer naar de VS kwam 11 procent lager uit. Ook zakten de VS van de tweede naar de derde plaats op de lijst van China's belangrijkste handelspartners.

De zogeheten fase 1-handelsdeal tussen China en de VS zou woensdag moeten worden ondertekend. Onder de voorwaarden van het handelsakkoord zal China waarschijnlijk meer landbouwgoederen uit de VS importeren. Volgens ingewijden zal dat met 16 miljard dollar per jaar toenemen. Daarnaast zou Peking hebben toegezegd om binnen twee jaar nog eens 80 miljard dollar aan extra industrieproducten en 50 miljard dollar aan Amerikaanse energie te gaan importeren. Volgens een andere bron nemen de Chinezen ook nog voor 35 miljard dollar aan Amerikaanse diensten af.

Meer uit Financieel

EasyJet verwacht groter verlies door oorlog in het Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - EasyJet waarschuwt voor een groter verlies in de eerste helft van het boekjaar dan verwacht. De Britse budgetvlieger noemt onzekerheden in de brandstofkosten en onzekerheid over het aantal boekingen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten als reden.

22 minuten geleden
Tientallen XR-activisten bij aandeelhoudersvergadering ForFarmers

LAREN (ANP) - Extinction Rebellion maakt donderdag opnieuw zijn opwachting bij de aandeelhoudersvergadering van veevoerbedrijf ForFarmers. Tientallen activistische aandeelhouders van de klimaatbeweging zijn aanwezig en willen een koerswijziging van het bedrijf afdwingen, meldt XR donderdag.

33 minuten geleden
AEX-index stijgt na nieuwe recordstanden in New York en Tokio

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag hoger geopend. Beleggers trokken zich op aan de positieve stemming in New York en Tokio, waar nieuwe recordniveaus werden bereikt door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Ook lijken de kwartaalresultaten van bedrijven aan het begin van het cijferseizoen over het algemeen mee te vallen.

45 minuten geleden
Sligro maandelijks tot 1 miljoen euro meer kwijt aan energie

VEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro verwacht tussen de 500.000 en 1 miljoen euro per maand extra kwijt te zijn door de hoge energieprijzen. Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn onder andere benzine en diesel fors duurder geworden en dat merkt de leverancier van eten en drinken aan winkeliers en restaurants.

49 minuten geleden
Chipconcern TSMC boekt recordwinst door sterke vraag naar AI

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het eerste kwartaal van 2026 een recordwinst geboekt. Het bedrijf, een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, lijkt daarmee weinig last te hebben van de oorlog in het Midden-Oosten, die de uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) niet heeft afgeremd.

1 uur geleden
UWV: zonder maatregelen verviervoudigt WIA-wachtlijst in 2027

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat te lang moet wachten op een WIA-keuring loopt in 2027 op tot 100.000 als er niets verandert. Dat schrijft uitkeringsinstantie UWV in het jaarverslag. Eind vorig jaar stonden er 26.700 mensen te lang op de wachtlijst.

1 uur geleden
Laadsessies leveren Fastned meer op, meewind door dure benzine

AMSTERDAM (ANP) - De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned is in het eerste kwartaal stevig gegroeid. Het Nederlandse bedrijf verdiende 40 procent meer aan laadsessies dan een jaar eerder, staat in een kwartaalupdate. Fastned verwacht dat hoge benzine- en dieselprijzen door de Iranoorlog de komende tijd bijdragen aan de groei van de markt voor publieke snellaadstations.

1 uur geleden