Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China verzet zich tegen exportbeperking voor ASML

China verzet zich tegen exportbeperking voor ASML

DEN HAAG (ANP) - De Chinese ambassade in Den Haag noemt de regeling om de export van chipmachines van ASML te beperken "misbruik van exportcontrolemechanismen" die de vrije handelsregels "ernstig verstoren". Het kabinet maakte eerder op de dag bekend dat de in maart aangekondigde exportcontrolemaatregelen voor geavanceerde productieapparatuur voor halfgeleiders vanaf september gaat gelden. China "verzet zich krachtig" tegen de maatregel, laat de woordvoerder van de ambassade weten in een verklaring.

De invoering van de beperking is "onredelijk en onhoudbaar", aldus de verklaring van de ambassade. Die wijst er onder meer op dat China 's wereld grootste markt voor halfgeleiders is en een belangrijk onderdeel is van de bevoorradingsketen. Er wordt gewaarschuwd dat de maatregel verlies kan toebrengen aan Nederlandse bedrijven en de goede reputatie van Nederland als voorstander van vrije handel kan schaden.

Het kabinet komt met de exportbeperking na Amerikaanse druk. Dat land vreest dat de Chinezen de technologie zullen gebruiken voor militaire doeleinden.

Meer uit Financieel

AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

1 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

1 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

2 uur geleden
Onderzoeksbureau: winkelstraten rustiger door recordhete zomer

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.

2 uur geleden
Wall Street opent gemengd na winsten op vrijdag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.

3 uur geleden
Topman Saudi Aramco noemt olievoorraden 'angstaanjagend klein'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.

3 uur geleden
Transavia gaat fors bezuinigen vanwege 'onvoldoende' winst

SCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

5 uur geleden