Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China verzet zich tegen exportbeperking voor ASML

China verzet zich tegen exportbeperking voor ASML

DEN HAAG (ANP) - De Chinese ambassade in Den Haag noemt de regeling om de export van chipmachines van ASML te beperken "misbruik van exportcontrolemechanismen" die de vrije handelsregels "ernstig verstoren". Het kabinet maakte eerder op de dag bekend dat de in maart aangekondigde exportcontrolemaatregelen voor geavanceerde productieapparatuur voor halfgeleiders vanaf september gaat gelden. China "verzet zich krachtig" tegen de maatregel, laat de woordvoerder van de ambassade weten in een verklaring.

De invoering van de beperking is "onredelijk en onhoudbaar", aldus de verklaring van de ambassade. Die wijst er onder meer op dat China 's wereld grootste markt voor halfgeleiders is en een belangrijk onderdeel is van de bevoorradingsketen. Er wordt gewaarschuwd dat de maatregel verlies kan toebrengen aan Nederlandse bedrijven en de goede reputatie van Nederland als voorstander van vrije handel kan schaden.

Het kabinet komt met de exportbeperking na Amerikaanse druk. Dat land vreest dat de Chinezen de technologie zullen gebruiken voor militaire doeleinden.

Meer uit Financieel

Frankrijk begint als eerste EU-land met heffing ultrafastfashion

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is dinsdag als eerste EU-land begonnen met heffingen op extreme vormen van fastfashion. Daarmee wil het land voorkomen dat het wordt overspoeld met goedkope kleding van Aziatische webshops als Temu en Shein.

50 minuten geleden
Bronnen in regering-Trump: Chinese rederij COSCO luistert VS af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.

1 uur geleden
Duitsland wil gasleveringsdeals sluiten met Algerije

ALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.

1 uur geleden
IKEA trekt 1,2 miljard euro uit voor verlaging prijzen in Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.

2 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 3,3 procent door hogere energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.

3 uur geleden
Bijna helft van nieuwverkochte auto's is volledig elektrisch

BUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.

3 uur geleden
Langverwacht beursdebuut Shein mondt uit in kleine domper

HONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein wist dinsdag op zijn eerste beursdag in Hongkong beleggers niet te overtuigen. Daarmee is de langverwachte beursgang van Shein, bekend van goedkope kleding en andere producten, uitgemond in een kleine domper.

3 uur geleden