China verzekert Duitsland: geen wapenleveringen aan Rusland
BEIJING (ANP/RTR/AFP/DPA) - China levert geen wapens aan Rusland in de oorlog tegen Oekraïne en zal dat ook niet doen, zegt de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Qin Gang na een gesprek met zijn Duitse collega Annalena Baerbock. De Duitse minister drong tijdens haar bezoek aan China bij de regering aan om druk uit te oefenen op Rusland om de oorlog in Oekraïne te beëindigen.
In een gemeenschappelijke persconferentie zei Baerbock zich af te vragen "waarom het Chinese standpunt nog geen oproep aan agressor Rusland bevat om de oorlog te stoppen." Het recente bezoek van president Xi Jinping aan Moskou toonde volgens Baerbock "dat geen enkel ander land meer invloed op Rusland heeft dan China". Qin Gang zegt dat China zich richt op het bevorderen van verzoening en vredesonderhandelingen. Beijing heeft de Russische invasie nooit veroordeeld.
Baerbock was ook resoluut over de situatie rondom Taiwan. Ze waarschuwde China voor het gebruik van militair geweld. "Een eenzijdige, gewelddadige verandering van de status quo zou voor ons Europeanen onaanvaardbaar zijn", zei Baerbock. Volgens de minister volgt Duitsland de spanningen rondom Taiwan met grote bezorgdheid.
Het bezoek van Baerbock komt een week nadat de Franse president Emmanuel Macron en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen in China waren. Ook zij vroegen Beijing een grotere rol te spelen om de oorlog in Oekraïne tot een einde te brengen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
13 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
18 uur geleden