Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China verzekert Duitsland: geen wapenleveringen aan Rusland

China verzekert Duitsland: geen wapenleveringen aan Rusland

BEIJING (ANP/RTR/AFP/DPA) - China levert geen wapens aan Rusland in de oorlog tegen Oekraïne en zal dat ook niet doen, zegt de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Qin Gang na een gesprek met zijn Duitse collega Annalena Baerbock. De Duitse minister drong tijdens haar bezoek aan China bij de regering aan om druk uit te oefenen op Rusland om de oorlog in Oekraïne te beëindigen.

In een gemeenschappelijke persconferentie zei Baerbock zich af te vragen "waarom het Chinese standpunt nog geen oproep aan agressor Rusland bevat om de oorlog te stoppen." Het recente bezoek van president Xi Jinping aan Moskou toonde volgens Baerbock "dat geen enkel ander land meer invloed op Rusland heeft dan China". Qin Gang zegt dat China zich richt op het bevorderen van verzoening en vredesonderhandelingen. Beijing heeft de Russische invasie nooit veroordeeld.

Baerbock was ook resoluut over de situatie rondom Taiwan. Ze waarschuwde China voor het gebruik van militair geweld. "Een eenzijdige, gewelddadige verandering van de status quo zou voor ons Europeanen onaanvaardbaar zijn", zei Baerbock. Volgens de minister volgt Duitsland de spanningen rondom Taiwan met grote bezorgdheid.

Het bezoek van Baerbock komt een week nadat de Franse president Emmanuel Macron en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen in China waren. Ook zij vroegen Beijing een grotere rol te spelen om de oorlog in Oekraïne tot een einde te brengen.

Meer uit Buitenland

Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

12 minuten geleden
Xi prijst strijd tegen corruptie in het Chinese leger

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.

1 uur geleden
Luchtruim El Paso na korte sluiting weer open

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".

1 uur geleden
VS sluiten tijdelijk luchthaven El Paso, redenen onduidelijk

EL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.

2 uur geleden
Spaanse boeren protesteren in Madrid tegen Mercosur-deal

MADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.

2 uur geleden
Krant: Zelensky niet van plan snel referendum aan te kondigen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.

3 uur geleden
NAVO geeft startsein voor Noordpoolmissie Arctic Sentry

BRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.

4 uur geleden